Najnovije ekonomske analize Kine govore o pokazateljima da kineska ekonomija počinje da usporava, kao i o rastu inflacije, povećanju cene radne snage i sve većim dugovima lokalnih vlasti, što će još više uticati na slabljenje ove velike ekonomije.Nekoliko ekonomskih stručnjaka u Kini nedavno su snizili svoja predviđanja vezana za ekonomski rast za ovu i iduću godinu na oko 8,5 procenata, sa ranijih devet do 10 procenata. Od početka svetske ekonomske krize, Kina je je postala vodeća svetska ekonomska sila.
Najnovije ekonomske analize Kine govore o pokazateljima da kineska ekonomija počinje da usporava, kao i o rastu inflacije, povećanju cene radne snage i sve većim dugovima lokalnih vlasti, što će još više uticati na slabljenje ove velike ekonomije.
Nekoliko ekonomskih stručnjaka u Kini nedavno su snizili svoja predviđanja vezana za ekonomski rast za ovu i iduću godinu na oko 8,5 procenata, sa ranijih devet do 10 procenata.
Od početka svetske ekonomske krize, Kina je je postala vodeća svetska ekonomska sila. Ali, već od prošle godine, Kina pokušava da zauzda sve veće pozajmice banaka kao način da se obuzda rast inflacije i cene nekretnina.
Ove mere ne samo da su oslabile ekonomski rast u Kini, kažu analitičari, već su počele da utiču i na druge probleme u finanijskom sistemu. Analitičari takođe primećuju da je u poslednjih nekoliko nedelja i izvoz počeo da pokazuje znake opadanja.