Ekonomski rast u BiH ove bi godine mogao da iznosi 2,3 odsto, navodi se u Ekonomsko-fiskalnom programu za 2014. godinu koji je danas usvojio Savjet ministara BiH. U ovom programu se navodi da bi do ovakvog ekonomskog rasta trebalo da dovedu očekivani ekonomski rast evrozone i važnih partnera u okruženju. Iz Savjeta ministara BiH saopšteno je da bi takav skroman rast trebao biti nošen rastom izvoza, te postupnim jačanjem privatne potrošnje i investicija. Ekonomsko-fiskalni program će, nakon usaglašavanja sa mišljenjima entitetskih vlada i ministarstava, biti dostavljen Evropskoj komisiji. U izradi ovog programa učestvovali su predstavnici - eksperti BiH i entitetskih ministarstava i Brčko distrikta, te predstavnici Direkcije za ekonomsko planiranje i Direkcije za evropske integracije.
Ekonomski rast u BiH ove bi godine mogao da iznosi 2,3 odsto, navodi se u Ekonomsko-fiskalnom programu za 2014. godinu koji je danas usvojio Savjet ministara BiH.
U ovom programu se navodi da bi do ovakvog ekonomskog rasta trebalo da dovedu očekivani ekonomski rast evrozone i važnih partnera u okruženju.
Iz Savjeta ministara BiH saopšteno je da bi takav skroman rast trebao biti nošen rastom izvoza, te postupnim jačanjem privatne potrošnje i investicija.
Ekonomsko-fiskalni program će, nakon usaglašavanja sa mišljenjima entitetskih vlada i ministarstava, biti dostavljen Evropskoj komisiji.
U izradi ovog programa učestvovali su predstavnici - eksperti BiH i entitetskih ministarstava i Brčko distrikta, te predstavnici Direkcije za ekonomsko planiranje i Direkcije za evropske integracije.
Ovogodišnji Ekonomsko-fiskalni program osmi je po redu i peti koji se dostavlja Evropskoj komisiji nakon potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju u junu 2008. godine i stupanja na snagu Privremenog sporazuma.
Ekonomsko-fiskalni program smatra se pripremom za Pretpristupni ekonomski program koji je obavezan dokument za zemlje kandidate za članstvo u EU.