Nacrt zakona o javno-privatnom partnerstvu ili novi zakon o koncesijama mogao bi da bude predstavljen u februaru 2011. godine. Srbija neće imati projekte JPP bez dnošenja zakona o JPP ili eventualnih izmena Zakona o koncesijama ili donošenja novog zakona o koncesijama, kao i regulisanja svojine lokalnih samouprava.Zbog donošenja nove zakonske regulative osnovana je radna grupa koju čine predstavnici ministarsava ekonomije, finansija i prostornog planiranja, a koja bi do kraja godine trebalo da predoči vladi koja od tri zakonske opcije je najbolja.
Nacrt zakona o javno-privatnom partnerstvu ili novi zakon o koncesijama mogao bi da bude predstavljen u februaru 2011. godine.
Srbija neće imati projekte JPP bez dnošenja zakona o JPP ili eventualnih izmena Zakona o koncesijama ili donošenja novog zakona o koncesijama, kao i regulisanja svojine lokalnih samouprava.
Zbog donošenja nove zakonske regulative osnovana je radna grupa koju čine predstavnici ministarsava ekonomije, finansija i prostornog planiranja, a koja bi do kraja godine trebalo da predoči vladi koja od tri zakonske opcije je najbolja.
Da je nova zakonska regulativa je neophodna pokazuje i nedostatak projekata i investicija u oblasti JPP.
Zakon o koncesijama koji sadrži elemente JPP donet je 2003. godine i predviđa razvoj lokalne innfarstrukture. Međutim, primena zakona pokazala je da nije bilo nijedne uspešne koncesije i nijednog pravog projekta JPP.
Četiri koncesije bile su u domenu istraživanja u rudarstvu i nisu uspešno realizovane, a propala je i koncesija za izgradnju autoputa Horgoš-Požega. Situaciju komplikuje i nedostatak zakon o javnoj svojini koji bi omogućio raspolaganje imovinom lokalnim samoupravama bez saglasnosti vlade.