Srbija se našla na trećem mestu po indeksu socijalno ekonomskih uslova života među 90 država, u analizi koju je spoveo Institut Kejto (Cato) sa sedištem u Vašingtonu, a kao glavni razlog navodi se stopa nezaposlenosti.Listu predvodi Venecuela sa indeksom 79,4, a slede Iran sa indeksom 61,6 i Srbija sa indeksom 44,8. Hrvatska je s indeksom 30,5 zauzela 15. mesto, a glavni faktor socijalno ekonomskim uslovima života, baš kao u Srbiji je visoka stopa nezaposlenosti.
Srbija se našla na trećem mestu po indeksu socijalno ekonomskih uslova života među 90 država, u analizi koju je spoveo Institut Kejto (Cato) sa sedištem u Vašingtonu, a kao glavni razlog navodi se stopa nezaposlenosti.
Listu predvodi Venecuela sa indeksom 79,4, a slede Iran sa indeksom 61,6 i Srbija sa indeksom 44,8, objavljeno je na sajtu tog instituta.
Hrvatska je s indeksom 30,5 zauzela 15. mesto, a glavni faktor socijalno ekonomskim uslovima života, baš kao u Srbiji je visoka stopa nezaposlenosti.
Nezaposlenost muči i susedne države, pa je Makedonija na 11. mestu sa indeksom 35,7, Slovenija je sa indeksom 20,8 zauzela 32. mesto, Italija sa indeksom 20,1 je na 34. mestu, a Mađarska sa indeksom 14,3 na 53. mestu.
Bosna i Hercegovina i Crna Gora nisu bile uključene u istraživanje.
Institut Kejto je u analizu uključio 90 država, a indeks socijalno ekonomskih uslova života u pojedinoj zemlji izračunat je na osnovu stope inflacije, kamatnih stopa, stope nezaposlenosti i stope rasta BDP-a.
Od 90 država najbolje je plasiran Japan sa indeksom 5,41.