Snabdevanje lož-uljem za domaćinstva na stovarištima Naftne industrije Srbije u Beogradu zasad je stabilizovano, ali u mnoge gradove širom zemlje ovaj energent još nije stigao. Dok u NIS uveravaju da su potrebni kontingenti već upućeni ka njihovim prodajnim mestima unutar Srbije, u pojedinim poslovnicama kažu da će prodaja početi tek - 15. novembra.A posle talasa nestašice najjeftinijeg domaćeg uglja iz Kolubare, stovarišta ogreva ga imaju u dovoljnim količinama, ali cena po toni, sa prevozom, varira od 4.000 do 6.500 dinara. Za isporuke sirove “kolubare” sada nema čekanja.
Snabdevanje lož-uljem za domaćinstva na stovarištima Naftne industrije Srbije u Beogradu zasad je stabilizovano, ali u mnoge gradove širom zemlje ovaj energent još nije stigao.
Dok u NIS uveravaju da su potrebni kontingenti već upućeni ka njihovim prodajnim mestima unutar Srbije, u pojedinim poslovnicama kažu da će prodaja početi tek - 15. novembra.
A posle talasa nestašice najjeftinijeg domaćeg uglja iz Kolubare, stovarišta ogreva ga imaju u dovoljnim količinama, ali cena po toni, sa prevozom, varira od 4.000 do 6.500 dinara. Za isporuke sirove “kolubare” sada nema čekanja.
Međutim, domaćinstva koja se greju na lož-ulje na samom početku sezone suočila su se sa problemom oko njegove nabavke. Škole, vrtići i druge ustanove dobile su energent na vreme po predračunima, ali tek retki građani uspeli su da ugrabe preostale zalihe. Snabdevanje u Beogradu normalizovano je od ponedeljka, a poslovnica u Radničkoj ulici prima uplate karticom ili čekovima od devet do 13 časova. Ovde cena po litru, sa prevozom, iznosi 92,88 dinara.