Počeo remont i rekonstrukcija Rafinerije nafte Pančevo

Bez autora
Oct 11 2010

Sa ciljem da obezbedi pouzdan rad proizvodnih postrojenja i poveća obim proizvodnje naftnih derivata, Naftna industrija Srbije danas je započela remont i rekonstrukciju Rafinerije nafte u Pančevu. Remont rafinerijskih postrojenja je vredan 480 miliona dinara, a rekonstrukcija kompleksa fluidnog katalitičkog krekinga (FCC) 14 miliona evra. Remont će trajati 45 dana, a na njemu će biti angažovano 360 radnika pančevačke rafinerije i rafinerije Novi Sad. Remont i rekonstrukciju NIS sprovodi paralelno sa modernizacijom kompleksa za hidrokreking. Kako bi domaće tržište bilo uredno snabdeveno svim vrstama naftnih derivata i tokom izvođenja remontnih radova, NIS će nastaviti da izvršava sve planske obaveze koje ima prema svojim klijentima. U skladu sa tim, već su unapred stvorene optimalne zalihe gotovih proizvoda i obezbeđene su dovoljne količine naftnih derivata za vreme izvođenja remontnih radova.

Počeo remont i rekonstrukcija Rafinerije nafte PančevoSa ciljem da obezbedi pouzdan rad proizvodnih postrojenja i poveća obim proizvodnje naftnih derivata, Naftna industrija Srbije danas je započela remont i rekonstrukciju Rafinerije nafte u Pančevu.

Remont rafinerijskih postrojenja je vredan 480 miliona dinara,  a rekonstrukcija kompleksa fluidnog katalitičkog krekinga (FCC) 14 miliona evra. Remont će trajati 45 dana, a na njemu će biti angažovano 360 radnika pančevačke rafinerije i rafinerije Novi Sad.

Remont i rekonstrukciju NIS  sprovodi  paralelno sa modernizacijom kompleksa za hidrokreking.

Kako bi domaće tržište bilo uredno snabdeveno svim vrstama naftnih derivata i tokom izvođenja remontnih radova, NIS će nastaviti da izvršava sve planske obaveze koje ima prema svojim klijentima. U skladu sa tim, već su unapred stvorene optimalne zalihe gotovih proizvoda i obezbeđene su dovoljne količine naftnih derivata za vreme izvođenja remontnih radova. Sve preostale potrebe tržišta u periodu remonta, nadomestiće Rafinerija u Novom Sadu.

Dnevno se u rafinerijskim primarnim postrojenjima preradi oko 9,4 hiljade tona sirove nafte. Osetan skok  fizičkog obima primarne prerade prate i sekundarna postrojenja, a sve to ima za cilj stvaranje optimalnih zaliha gotovih proizvoda kako bi domaće tržište bilo uredno snabdeveno svim vrstama gotovih proizvoda tokom remontnog perioda.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik