Srbija ima velike mogućnosti za korišćenje biomase koja može da zameni energiju od dobijenu od nafte i drugih skupih izvora. U Srbiji su još krajem osamdesetih godina prošlog veka bila izgrađena tri postrojenja na farmama za biogas. Samo sa jednog hektara pšenice od ostatka biomase mogu da se proizvedu značajne količine energije. U Srbiji sad raste pokret za korišćenje biomase koja može da zameni značajne količine energije koja se dobija iz uvozne nafte. Na tom polju najdalje se otišlo u Vojvodini. Od ukupnih potencijala obnovljivih izvora energije, u našoj zemlji čak 60 posto odlazi na biomasu, pa su potencijali biomase u Srbiji četiri puta veći od hidropotencijala. Budućnost Srbije je u korišćenju obnovljivih izvora energije, što je u skladu i sa evropskim integracijama Srbije. Cilj je da se do 2020. godine u Srbiji iz tih izvora dobija 18 posto energije.
Srbija ima velike mogućnosti za korišćenje biomase koja može da zameni energiju od dobijenu od nafte i drugih skupih izvora.
U Srbiji su još krajem osamdesetih godina prošlog veka bila izgrađena tri postrojenja na farmama za biogas. Samo sa jednog hektara pšenice od ostatka biomase mogu da se proizvedu značajne količine energije.
U Srbiji sad raste pokret za korišćenje biomase koja može da zameni značajne količine energije koja se dobija iz uvozne nafte. Na tom polju najdalje se otišlo u Vojvodini.
Od ukupnih potencijala obnovljivih izvora energije, u našoj zemlji čak 60 posto odlazi na biomasu, pa su potencijali biomase u Srbiji četiri puta veći od hidropotencijala. Budućnost Srbije je u korišćenju obnovljivih izvora energije, što je u skladu i sa evropskim integracijama Srbije. Cilj je da se do 2020. godine u Srbiji iz tih izvora dobija 18 posto energije.
Obnovljivi izvori energije trenutno su najproduktivnija privredna grana, a od 2004. godine u svetu petostruko su povećane investicije u tu oblast. Prošle godine u svetu u obnovljive izvore energije investirano 200 milijardi dolara i to najviše u Kini, SAD i Zapadnoj Evropi.