Dok mnoge firme u vrijeme ekonomske krize zatvaraju kapije i otpuštaju radnike, preduzeće DI Zrnić iz srbačkog sela Razboj koje se nalazi u srcu Lijevče polja, bilježi izvanredne poslovne rezultate i služi kao primjer kako se i za vrijeme ekonomske krize može uspješno organizirati proizvodnja. Sve je počelo 1961. godine, kada je Stojan Zrnić otvorio pilanu za prorez oblovine, da bi 30 godina kasnije njegovi sinovi Čedo i Savo osnovali preduzeće s današnjim imenom u kojem sada rade na funkcijama direktora i tehničkog direktora. Trenutno zapošljavaju 35 radnika kojima redovno obezbjeđuju sedam evropskih država. Prošle godine isporučili su opremu za tri biblioteke u Briselu. Od ukupnog izvoza 30 posto odnosi se na hrastov namještaj, regale, ormare, komode stolove i opremu za biblioteke.
Dok mnoge firme u vrijeme ekonomske krize zatvaraju kapije i otpuštaju radnike, preduzeće DI Zrnić iz srbačkog sela Razboj koje se nalazi u srcu Lijevče polja, bilježi izvanredne poslovne rezultate i služi kao primjer kako se i za vrijeme ekonomske krize može uspješno organizirati proizvodnja.
Sve je počelo 1961. godine, kada je Stojan Zrnić otvorio pilanu za prorez oblovine, da bi 30 godina kasnije njegovi sinovi Čedo i Savo osnovali preduzeće s današnjim imenom u kojem sada rade na funkcijama direktora i tehničkog direktora.
- Trenutno zapošljavamo 35 radnika kojima redovno obezbjeđujemo platu mjesec za mjesec. Godišnji promet kreće se oko tri miliona maraka i 95 posto proizvoda izvozimo u sedam evropskih država - kaže komercijalni direktor Savo Zrnić i dodaje da su prošle godine isporučili opremu za tri biblioteke u Briselu.
Od ukupnog izvoza 30 posto odnosi se na hrastov namještaj, regale, ormare, komode stolove i opremu za biblioteke.
Čedo Zrnić dodaje i da su od resornog ministarstva u Vladi RS u posljednje tri godine dobivali novčane stimulanse za izvoz, što je iskorišteno za nabavku nove opreme za finalnu proizvodnju.