Ni maratonski sastanak, održan u ponedjeljak u popodnevnim i večernjim satima, nije urodio plodom. Za Tvornicu ulja Čepin i njezinih 212 radnika agonija se nastavlja. Nakon nekoliko sati pregovora, na kojima je sudjelovao i ministar poljoprivrede Petar Čobanković, IPK Kandit odbio je prijedlog Ministarstva da se ovrha, koju Tvornica stočne hrane Osječanka ima nad udjelima Uljare, kao i zalog na udjelima, riješi izvansudskim postupkom. Privatizaciju Uljare, naime, zaustavila je ovrha nad udjelima zbog dugova koje vlasnik uljare tvrtka IPK Osijek, u većinskom državnom vlasništvu, ima prema nekadašnjoj tvrtki iz tog sustava. Tvornici stočne hrane Osječanka. Ponuđeno je da se dug IPK Osijeka namiri samo djelomično, odnosno da se umjesto 50 milijuna kuna duga isplati oko pet milijuna kuna. Navodno su predstavnici IPK Kandita rekli da je to malo te da na to ne mogu pristati. Na sastanku su ipak postignuti određeni pomaci, koji bi trebali omogućiti uklanjanje ovrhe nad dionicama tvrtke i deblokadu njezina računa.
Ni maratonski sastanak, održan u ponedjeljak u popodnevnim i večernjim satima, nije urodio plodom. Za Tvornicu ulja Čepin i njezinih 212 radnika agonija se nastavlja.
Nakon nekoliko sati pregovora, na kojima je sudjelovao i ministar poljoprivrede Petar Čobanković, IPK Kandit odbio je prijedlog Ministarstva da se ovrha, koju Tvornica stočne hrane Osječanka ima nad udjelima Uljare, kao i zalog na udjelima, riješi izvansudskim postupkom. Privatizaciju Uljare, naime, zaustavila je ovrha nad udjelima zbog dugova koje vlasnik uljare tvrtka IPK Osijek, u većinskom državnom vlasništvu, ima prema nekadašnjoj tvrtki iz tog sustava.
- Tvornici stočne hrane Osječanka. Neslužbeno, Vjesnik doznaje da je ponuđeno da se dug IPK Osijeka namiri samo djelomično, odnosno da se umjesto 50 milijuna kuna duga isplati oko pet milijuna kuna. Navodno su predstavnici IPK Kandita rekli da je to malo te da na to ne mogu pristati. Ministar Čobanković tvrdi da su na sastanku ipak postignuti određeni pomaci, koji bi trebali omogućiti uklanjanje ovrhe nad dionicama tvrtke i deblokadu njezina računa. No, o novom prijedlogu rješenja nije govorio, nego je samo kazao da mu trebaju dva dana za konzultacije s premijerkom Jadrankom Kosor i HFP-om. »Mi do srijede očekujemo odgovor ministra Čobankovića. Ako rješenja ne bude, radnici u četvrtak nastavljaju prosvjedovati u Zagrebu«, kazala je Helena Žeravica, sindikalna povjerenica PPDIV-a u uljari. Sindikat je u utorak još jednom uputio pismo premijerki Kosor sa zamolbom za što hitnije rješenje problema.
Uljara, kao kolateralna žrtva neriješenih dugova između IPK Osijeka i Tvornice stočne hrane, danas je pred stečajem unatoč tomu što radi u tri smjene, ima posla, a u modernizaciju proizvodnje država je u zadnjih 10 godina uložila 320 milijuna kuna.
Skidanjem ovrhe nad udjelima toj bi se tvrtki omogućila konačna privatizacija prijeko potrebna da tvrtka ponovno stane na noge.