U obućarskoj industriji Kosjerića otvaraju se nova radna mesta zbog novih poslova za svetske brendove poput „Armanija” i „Gučija”. Fabrika obuće „3G stil” čiji su vlasnici Italijani, braća Mauro i Lučo Gobi, uposliće još 35 žena iz tog mesta. Braća Gobi su nedavno najpre otkupili halu nekadašnjeg pogona „Javor” površine 1.100 kvadrata, potom je prilagodili svojim potrebama, pa preselili proizvodnju. Na platnom spisku „3G stila” trenutno je sto radnica. One šiju i kroje gornje delove kožne obuće po merama koje traže „Armani”, „Guči”, „Luj Viton”, „Kristijan Dior”, „Serđo Rosi”, „Selin”, „Maks Mara”. Mesečno u Kosjeriću izradimo 10.000 pari gornjih delova obuće. Te poluproizvode prodajemo modnim kućama koje u fabrikama u Italiji vrše dalju montažu, odnosno lepe đonove cipela. Prosto mora da bude tako da bi obuća imala deklaraciju „made in Italia”, ali ono što se uradi u Kosjeriću je preko 80 odsto celokupnog procesa proizvodnje.
U obućarskoj industriji Kosjerića otvaraju se nova radna mesta zbog novih poslova za svetske brendove poput „Armanija” i „Gučija”.
Fabrika obuće „3G stil” čiji su vlasnici Italijani, braća Mauro i Lučo Gobi, uposliće još 35 žena iz tog mesta.
Braća Gobi su nedavno najpre otkupili halu nekadašnjeg pogona „Javor” površine 1.100 kvadrata, potom je prilagodili svojim potrebama, pa preselili proizvodnju. Na platnom spisku „3G stila” trenutno je sto radnica. One šiju i kroje gornje delove kožne obuće po merama koje traže „Armani”, „Guči”, „Luj Viton”, „Kristijan Dior”, „Serđo Rosi”, „Selin”, „Maks Mara”...
- Mesečno u Kosjeriću izradimo 10.000 pari gornjih delova obuće. Te poluproizvode prodajemo modnim kućama koje u fabrikama u Italiji vrše dalju montažu, odnosno lepe đonove cipela. Prosto mora da bude tako da bi obuća imala deklaraciju „made in Italia”, ali ono što se uradi u Kosjeriću je preko 80 odsto celokupnog procesa proizvodnje - kaže za „Blic” Mauro Gobi.
On dodaje da je firma raspisala konkurs za prijem 35 novih radnica. - Proizvodnju želimo da proširimo, zato smo i kupili novi poslovni prostor. Raspisali smo konkurs za prijem, čekamo da se on uskoro završi, pa da odaberemo kandidate i da za desetak dana otpočnemo obuku - kaže Mauro Gobi.
Da što pre realizuju svoje poslovne zamisli, italijanskim industrijalcima pomaže opština Kosjerić, ionako suočena s problemom nezaposlenosti. Lokalna vlast je najpre skratila birokratsku proceduru u postupku kupovine i adaptacije nove hale, a pored toga se i obavezala da otplati deo kamate na kredit za koji se „3G stil” zadužio da bi kupio nekadašnji „Javorov” pogon.
- Za nas je jako bitno da imamo firmu koja zapošljava mahom lepši pol i nismo imali dilemu da joj pomognemo u skladu s našim mogućnostima. Žene su ugrožena grupa u Kosjeriću, naročito one nekvalifikovane ili sa srednjom stručnom spremom i završenom gimnazijom koje vrlo teško dolaze do posla. Ovim im se pruža prilika da rade i zarađuju - kaže Dragan Milaković, pomoćnik predsednika opštine Kosjerić.