"Nova drvna industrija Vrbas" iz Banjaluke raspisala je konkurs za prijem 50 novih radnika u cilju popunjavanja proizvodnih kapaciteta radi zadovoljavanja sve većih izvoznih narudžbi, čime bi broj zaposlenih bio povećan na 410. U Upravi fabrike kažu da su ugovorili značajne isporuke namještaja za njemačkog partnera koji ih dalje plasira na šire zapadnoevropsko tržište. Proizvodnja je u punom kapacitetu i nedostaje im radnika kako bi ispunili ugovorene poslove. Linija lijepljenih ploča, koju su pokrenuli prije 15 dana, otvara posao za 30 novih radnika. Za taj proizvod vlada ogromna potražnja na ino-tržištu i vjerujem da će upravo ona osigurati budućnost preduzeća. Nakon dvogodišnje sanacije i pokretanja proizvodnje, te uspješnog prevazilaženja ekonomske krize uz finansijsku podršku vlasnika, kompanije "Niskogradnja" iz Laktaša, u iznosu od 20 miliona KM, došli su u situaciju da započnu nove ambiciozne projekte...
"Nova drvna industrija Vrbas" iz Banjaluke raspisala je konkurs za prijem 50 novih radnika u cilju popunjavanja proizvodnih kapaciteta radi zadovoljavanja sve većih izvoznih narudžbi, čime bi broj zaposlenih bio povećan na 410.
U Upravi fabrike kažu da su ugovorili značajne isporuke namještaja za njemačkog partnera koji ih dalje plasira na šire zapadnoevropsko tržište.
"Proizvodnja je u punom kapacitetu i nedostaje nam radnika kako bismo ispunili ugovorene poslove", kaže Dragiša Kalinić, direktor "Nove DI Vrbas".
Luka Panić, rukovodilac pogona za proizvodnju masivnog namještaja, kazao je da linija lijepljenih ploča, koju su pokrenuli prije 15 dana, otvara posao za 30 novih radnika.
"Za taj proizvod vlada ogromna potražnja na ino-tržištu i vjerujem da će upravo ona osigurati budućnost preduzeća'', ocijenio je Panić.
Rukovodstvo "Nove DI Vrbas", naglašava da su nakon dvogodišnje sanacije i pokretanja proizvodnje, te uspješnog prevazilaženja ekonomske krize uz finansijsku podršku vlasnika, kompanije "Niskogradnja" iz Laktaša, u iznosu od 20 miliona KM, došli u situaciju da započnu nove ambiciozne projekte.
"Planiramo uvođenje novih tehnologija kroz program za proizvodnju oplemenjene iverice koja se uglavnom koristi za opremanje kancelarijskog prostora. Druga značajna aktivnost je sanacija pogona primarne prerade u kojoj ćemo postojeće stare mašine sa malim učinkom zamijeniti visokoproduktivnim", ističe Kalinić.
Pored toga, naglašava, biće promijenjena i dotrajala kotlovska postrojenja sprovođenjem programa kogeneracije koji podrazumijeva upotrebu otpadnog drvnog sortimenta za proizvodnju pare koja bi prolaskom kroz turbine instalisane snage dva megavata obezbijedila vlastitu proizvodnju struje. Nusproizvod bi se koristio za tehnološki proces i grijanje, za šta je ukupno potrebno investirati između tri i četiri miliona evra.
Radnik Miladin Vučković, koji je bio zaposlen i u bivšoj DI "Vrbas" na čijim je temeljima nastala nova fabrika, kaže da mu je ponovno zaposlenje, nakon dvogodišnje pauze zbog sprovođenja stečajnog postupka, mnogo značilo pogotovo što je srednovječnim radnicima teško pronaći posao.
"U ovoj fabrici sam od 1985. godine i nadam se da ću ovdje za pet-šest godina dočekati i penziju", kazao je Vučković.
Menadžment "Nove DI Vrbas" kaže da s planiranim prijemom 50 radnika neće biti kraj novom zapošljavanju, već da, naprotiv, već početkom iduće godine namjeravaju otvoriti još 50-60 radnih mjesta.
"Ukoliko se poslovi budu razvijali predviđenom dinamikom, u 2011. godini imali bismo potrebu za prijemom čak 200-300 novih radnika, a fabrika bi, prema mojoj viziji, za pet godina mogla ukupno zapošljavati između 800 i 1.000 radnika uz godišnji prihod do 60 miliona KM", naglasio je Kalinić.