Počela realizacija projekta uspostavljanja Centra za inovacije

Bez autora
Jan 18 2011

Danas je počela realizacija projekta uspostavljanja Centra za inovacije i transfer tehnologija u zavarivanju, nauci o materijalima i primeni inžinjerskih softvera. Realizacija projekta uspostavljanja Centra izvrsnosti za tehnologije zavarivanja, nauku o materijalima i primenu inžinjerskih softvera, čiji je budžet 890.000 evra završava se 2014. godine. Projekat je podržan od strane EU kroz program RDEPR2. Nosilac projekta je Institut Goša, a partneri na projektu su Tehnološki univerzitet-Trondheim, Norveška, RRA Požarevac, Beogradski Univerzitet, Institut Jozef Stefan-Ljubljana, Nacionalni institut VUZ-Bratislava, Slovačka, Nacionalni institut ISIM-Temišvar, Rumunija i PKS (Udruženje za metalsku i elektro industriju i Odbor za tehnološke inovacije). Kako je danas saopštila Privredna komora Srbije, centar će imati višestruku korist za razvoj industrijskog sektora kroz razvoj novih tehnologija, a posebna vrednosti biće u školovanju stručnjaka za metalsku industriju...

Počela realizacija projekta uspostavljanja Centra za inovacije i transfer tehnologija u zavarivanju, nauci o materijalima i primeni inžinjerskih softveraDanas je počela realizacija projekta uspostavljanja Centra za inovacije i transfer tehnologija u zavarivanju, nauci o materijalima i primeni inžinjerskih softvera.

Realizacija projekta uspostavljanja Centra izvrsnosti za tehnologije zavarivanja, nauku o materijalima i primenu inžinjerskih softvera, čiji je budžet 890.000 evra završava se 2014. godine.

Projekat je podržan od strane EU kroz program RDEPR2. Nosilac projekta je Institut Goša, a partneri na projektu su Tehnološki univerzitet-Trondheim, Norveška, RRA Požarevac, Beogradski Univerzitet, Institut Jozef Stefan-Ljubljana, Nacionalni institut VUZ-Bratislava, Slovačka, Nacionalni institut ISIM-Temišvar, Rumunija  i PKS (Udruženje za metalsku i elektro industriju i Odbor za tehnološke inovacije).

Kako je danas saopštila Privredna komora Srbije, centar će imati višestruku korist za razvoj industrijskog sektora kroz razvoj novih tehnologija, a posebna vrednosti biće  u školovanju stručnjaka za metalsku industriju. Takođe, biće unapređene tehnologije, kvalitet proizvoda, optimalizacija proizvodnje, ekonomska efikasnost i primena inovacija u industriji metala.
 
Porast broja inovacijai novih tehnologija u industijskom sektoru, i dobijanje stručnijih kadrova spremnijih za nove izazove u podizanju konkurentnosti nacionalnih kompanija doprineće i povećanju broja zaposlenosti.
 
Korisnici projekta su preduzeća iz Podunavskog regiona i ostalih delova Srbije. Ciljne grupe su proizvođači teške mašinske i metalnih konstrukcija, brodogradilišta, preduzeća u sastavu EPS-a i preduzeća iz železničkog i drumskog transporta. Za njihove potrebe će se školovali  menadžeri  za inovacije, inžinjeri za korišćenje različitih inžinjerskih softverskih programa, inžinjeri za zavarivanje, i zavarivači za nove postupke (ultrazvučno zavarivanje i plastiku).

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik