U petak je zvanično počela relazacija projekta prikupljanja istrošenih baterija u domaćim maloprodajnim objektima. Projekat prikupljanja istošenih baterija osmišljen je u saradnji Ministarstva životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja sa trgovinskim lancem Delta Maksi i distributerom baterija "AXXon Trading". Godišnje se u Srbiju uveze 7,8 miliona kilograma baterija, a prosečno u svakom domaćinstvu ima ih bar 20. Istrošene baterije građani najčešće bacaju u kantu za đubre, a otrovi i teški metali iz njih kasnije završavaju u zemljištu, podzemnim vodama, ali i u našim organizmima. Zato je bilo neophodno uvesti dobar sistem upravljanja tom vrstom otpada, pa su ispred 65 prodajnih objekta Delta Maksija širom Srbije postavljene kutije za odlaganje tog otpada.
U petak je zvanično počela relazacija projekta prikupljanja istrošenih baterija u domaćim maloprodajnim objektima,
Projekat prikupljanja istošenih baterija osmišljen je u saradnji Ministarstva životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja sa trgovinskim lancem Delta Maksi i distributerom baterija "AXXon Trading".
Godišnje se u Srbiju uveze 7,8 miliona kilograma baterija, a prosečno u svakom domaćinstvu ima ih bar 20. Istrošene baterije građani najčešće bacaju u kantu za đubre, a otrovi i teški metali iz njih kasnije završavaju u zemljištu, podzemnim vodama, ali i u našim organizmima. Zato je bilo neophodno uvesti dobar sistem upravljanja tom vrstom otpada, pa su ispred 65 prodajnih objekta Delta Maksija širom Srbije postavljene kutije za odlaganje tog otpada.
Projekat prikupljanja istrošenih baterija organizovan je u okviru akcije "Očistimo Srbiju".