Solana pred gašenjem

Bez autora
Jul 10 2011

Nakon 77 godina postojanja, uglavnom, uspješnog poslovanja i prestižnih međunarodnih priznanja za kvalitet proizvoda, Solana "Bajo Sekulić" u Ulcinju dotakla je dno. Više izvora bliskih vrhu mendžmenta i uprave, potvrdilo je da je pitanje dana kada će fabrika biti zatvorena "jer većinski vlasnik ne pokazuje interesovanje za proizvodnju". Rok koji je nova uprava postavila većinskom vlasniku, a on prihvatio da uplati 100 hiljada eura za troškove priprema berbe, istekao je prekjuče. Oko 70 zaposlenih platu, odnosno akontaciju ne prima već pet mjeseci, a staž im nije povezan dvije godine. Ukoliko većinski vlasnik do početka naredne sedmice ne uplati prijeko potrebnih 100 hiljada eura za berbu, katanac je neminovnost.

Solana pred gašenjemNakon 77 godina postojanja, uglavnom, uspješnog poslovanja i prestižnih međunarodnih priznanja za kvalitet proizvoda, Solana "Bajo Sekulić" u Ulcinju dotakla je dno.

Više izvora bliskih vrhu mendžmenta i uprave, potvrdilo je da je pitanje dana kada će fabrika biti zatvorena "jer većinski vlasnik ne pokazuje interesovanje za proizvodnju".

Prema saznanjima "Vijesti", rok koji je nova uprava postavila većinskom vlasniku, a on prihvatio da uplati 100 hiljada eura za troškove priprema berbe, istekao je prekjuče.

Oko 70 zaposlenih platu, odnosno akontaciju ne prima već pet mjeseci, a staž im nije povezan dvije godine. "Ukoliko većinski vlasnik do početka naredne sedmice ne uplati prijeko potrebnih 100 hiljada eura za berbu, katanac je neminovnost", kazao je jedan od sagovornika lista koji je tražio anonimnost.

Samohodnom transporteru, bez koga je nemoguće realizovati berbu, potreban je hitan remont. I nije samo on havarisan... Žiro-račun je odavno u blokadi... U urušenom hangaru, kome nedostaje pola krova, nema ni grama soli...

U solani nijesu htjeli da potvrde, ali ni da demantuju informaciju o mogućem zatvaranju fabrike.

Izvršni direktor Dragiša Rosandić istakao je da je njegov tim od 1. maja učinio sve da Solana stane na noge. On je potvrdio da je izradio program priprema za berbu, koji je prihvaćen i koji predviđa uplatu 100 hiljada eura za pokrivanje troškova berbe.

"Kad je neko trebalo da se ženi, nevjestini su prvo pitali gdje radi taj momak. Ako je zaposlen na solanu, daj mu odmah djevojku. Tako je bilo. "Ukoliko bude novca, očekujemo berbu od 10 do 12 hiljada tona soli. Međutim, svaki dan kašnjenja uplate novca, nanosi štetu solani, zaposlenima, ali i prinosu", kazao je Rosandić juče za "Vijesti".

On nije htio da komentariše informaciju da je fabrika pred zatvaranjem. "Čuće se", bilo je sve što je Rosandić rekao o tome.

Ni stečajni upravnik Milorad Iković nije htio da komentariše tu informaciju. "Ne bih o tome", kazao je.

Solana je odavno u problemima, najvećim od postojanja, a posebno od kada su prije nekoliko mjeseci preko noći uništene i pokradene pumpe na postrojenju u Đeranima zbog čega i kasni proizvodnja.

Iako se još taj slučaj vodi kao krađa, Iković je od starta tvrdio da je u pitanju sabotaža.

Oko 70 zaposlenih platu, odnosno akontaciju ne prima već pet mjeseci, a staž im nije povezan dvije godine.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik