Nemačka kompanija Henkel investirala je do sada više od 80 miliona evra u Srbiji. Ulaganja obuhvataju kupovinu Merime u Kruševcu, otvaranje dve fabrike građevinskog lepka i maltera Henkel cerezit u Inđiji i otvaranje administrativnog centra u Beogradu. Od ukupnog iznosa investicija u modernizaciju proizvodnje fabrike deterdženata Henkel Merima u Kruševcu, od privatizacije 2003. godine do sada, uloženo je 12 miliona evra. Za sledeću godinu planira se nastavak investicija čiji će ukupan iznos biti između 1,5 i 2,5 miliona evra. Proizvodnja kruševačke fabrike deterdženata od privatizacije do sada udvostručena je i oko 45 odsto se izvozi. Henkel proizvode iz Srbije plasira na tržišta zemalja Evropske unije (EU), u Rumuniju, Bugarsku, Austriju, povremeno Poljsku i Mađarsku, kao i u Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, Ukrajinu, Crnu Goru, Makedoniju.
Nemačka kompanija Henkel investirala je do sada više od 80 miliona evra u Srbiji, izjavio je predsednik Henkela Srbija Georg Grasl.
Ulaganja obuhvataju kupovinu Merime u Kruševcu, otvaranje dve fabrike građevinskog lepka i maltera Henkel cerezit u Inđiji i otvaranje administrativnog centra u Beogradu.
Grasl je naveo da je od ukupnog iznosa investicija u modernizaciju proizvodnje fabrike deterdženata Henkel Merima u Kruševcu, od privatizacije 2003. godine do sada, uloženo 12 miliona evra.
"Za sledeću godinu planira se nastavak investicija čiji će ukupan iznos biti između 1,5 i 2,5 miliona evra", kazao je Grasl i istakao da je proizvodnja kruševačke fabrike deterdženata od privatizacije do sada udvostručena i da se oko 45 odsto izvozi.
Henkel proizvode iz Srbije, kazao je Grasl, plasira na tržišta zemalja Evropske unije (EU), u Rumuniju, Bugarsku, Austriju, povremeno Poljsku i Mađarsku, kao i u Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, Ukrajinu, Crnu Goru, Makedoniju.
"Za sledeću godinu planira se i značajnije povećanje izvoza, takođe u zemlje EU", naveo je Grasl i dodao da je "plan ostvaren jer je Henkel Srbija postao poslovni regionalni centar koji snabdeva tržište od preko 55 miliona ljudi".
Henkel u Srbiji u upravi u Beogradu i fabrikama u Inđiji i Kruševcu zapošljava 477 ljudi, kazao je on i dodao da za sada nije bilo promena u broju zaposlenih i ne planiraju sa nikakve radikalne mere.
"Po dolasku u Srbiju, prilikom zauzimanja pozicije jednog od lidera u regionu, Henkel nije imao ni malo lak posao. Zato su svi napori usredsređeni na čuvanje pozicije i ukoliko je moguće, njeno jačanje", kazao je Grasl na pitanje kako vidi mesto Henkela u Srbiji u narednih pet godina.