Naftna industrija Srbije ima mogućnost da proširi posao vezan za istraživanje i eksploataciju nafte u regionu i u Iraku. Kako je danas izjavio Ministar rudarstva i energetike u Vladi Republike Srbije Petar Škundrić, NIS sada ima nalazišta nafte u Srbiji i Angoli, a postoji mogućnost i da se posebni aranžmani naprave u Rumuniji, nekim bivšim republikama Sovjetskog Saveza i u Iraku. Irak je ponudio ozbiljnu saradnju Srbiji i srpskim kompanijama u oblasti energetike, uključujući sektor nafte i gasa. Takođe, ponuda ima i iz drugih zemalja. NIS je povećao investicije u istraživanje i eksploataciju nalazišta nafte. U 2010. godini su završeni građevinski radovi za modernizaciju Rafinerije nafte u Pančevu, a u toku 2011. godine planirano je da se obavi montaža opreme za hidrokreking, kao i da se izgradi fabrika za proizvodnju vodonika.
Naftna industrija Srbije ima mogućnost da proširi posao vezan za istraživanje i eksploataciju nafte u regionu i u Iraku.
Kako je danas izjavio Ministar rudarstva i energetike u Vladi Republike Srbije Petar Škundrić, NIS sada ima nalazišta nafte u Srbiji i Angoli, a postoji mogućnost i da se posebni aranžmani naprave u Rumuniji, nekim bivšim republikama Sovjetskog Saveza i u Iraku.
Irak je ponudio ozbiljnu saradnju Srbiji i srpskim kompanijama u oblasti energetike, uključujući sektor nafte i gasa. Takođe, ponuda ima i iz drugih zemalja.
NIS je povećao investicije u istraživanje i eksploataciju nalazišta nafte. U 2010. godini su završeni građevinski radovi za modernizaciju Rafinerije nafte u Pančevu, a u toku 2011. godine planirano je da se obavi montaža opreme za hidrokreking, kao i da se izgradi fabrika za proizvodnju vodonika. Investicije u to biće više od 400 miliona evra i omogućiće NIS-u da proizvodi derivate najvišeg kvaliteta, da poveća proizvodnju i postane regionalno najznačajnija naftna industrija. Projekat bi trebalo da bude završen do kraja sledeće godine.