Ministar za Nacionalni investicioni plan u Vladi Republike Srbije Verica Kalanović saopštila je danas da je na konkurs tog ministarstva za finansiranje projekata u 2011. godini prijavljeno 1.446 projekata, čija je ukupna vrednost 115 milijardi dinara. Budžet od 30 milijardi dinara koji je resorno ministarstvo zatražilo za narednu godinu biće dovoljan za finansiranje tek trećine prijavljenih projekata. 20 posto ukupne sume za realizaciju predloženih projekata za 2011. godinu obezbedile su opštine, dok bi 92 milijarde dinara trebalo da opredeli država. Najviše zahteva pristiglih na konkurs odnosi se na izgradnju puteva, što potvrđuje da je saobraćajna infrastruktura i dalje slaba tačka u našoj zemlji. Izgradnja autoputeva šansa je za razvoj Srbije. Takođe, 12,3 milijarde dinara zatraženo je za izgradnju vodovoda i kanalizacije, a za sredstva iz NIP-a konkurisali i su projekti izgradnje bolnica, škola, vrtića i institucija kulture. Dvanaest opština u Srbiji nije predložilo projekte na ovom konkursu, a najviše novca zatražili su veliki gradovi – Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac.
Ministar za Nacionalni investicioni plan u Vladi Republike Srbije Verica Kalanović saopštila je danas da je na konkurs tog ministarstva za finansiranje projekata u 2011. godini prijavljeno 1.446 projekata, čija je ukupna vrednost 115 milijardi dinara.
Budžet od 30 milijardi dinara koji je resorno ministarstvo zatražilo za narednu godinu biće dovoljan za finansiranje tek trećine prijavljenih projekata. 20 posto ukupne sume za realizaciju predloženih projekata za 2011. godinu obezbedile su opštine, dok bi 92 milijarde dinara trebalo da opredeli država.
Najviše zahteva pristiglih na konkurs odnosi se na izgradnju puteva, što potvrđuje da je saobraćajna infrastruktura i dalje slaba tačka u našoj zemlji. Izgradnja autoputeva šansa je za razvoj Srbije.
Takođe, 12,3 milijarde dinara zatraženo je za izgradnju vodovoda i kanalizacije, a za sredstva iz NIP-a konkurisali i su projekti izgradnje bolnica, škola, vrtića i institucija kulture.
Dvanaest opština u Srbiji nije predložilo projekte na ovom konkursu, a najviše novca zatražili su veliki gradovi – Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac.
Na ovogodišnji konkurs prijavljen je manji broj projekata nego prethodnih godina. To pokazuje da su kandidovani samo najznačajniji projekti, čijom se realizacijom rešavaju suštinski problemi lokalnih zajednica.
Najverovatnije početkom februara biće poznato koji će od predloženih projekata biti odabrani za finansiranje u narednoj godini.