Više od pola nekretnina u centru Londona koje je 2011. prodala agencija Džons Lang LaSejl kupili su investitori iz Hong Konga, Kine, Malezije i Singapura. U rukama kupaca iz Kine i jugoistočne Azije tako je završio 51 posto svih prodanih kuća u središtu Londona, dok su 2010. godine oni kupili 47 posto nekretnina. Bogataše s istoka predvodili su oni iz Hong Konga, koji su kupili 17 posto svih nekretnina.U agenciji takva kretanja povezuju s konstantnim rastom broja bogataša za koje direktor u Džons Langu Neil Čegviden kaže da "moraju negde uložiti svoj novac".
Više od pola nekretnina u centru Londona koje je 2011. prodala agencija Džons Lang LaSejl kupili su investitori iz Hong Konga, Kine, Malezije i Singapura.
U rukama kupaca iz Kine i jugoistočne Azije tako je završio 51 posto svih prodanih kuća u središtu Londona, dok su 2010. godine oni kupili 47 posto nekretnina.
Bogataše s istoka predvodili su oni iz Hong Konga, koji su kupili 17 posto svih nekretnina, javlja Blumberg.
U agenciji takva kretanja povezuju s konstantnim rastom broja bogataša za koje direktor u Džons Langu Neil Čegviden kaže da "moraju negde uložiti svoj novac".
Nije nikakvo čudo da za investiciju biraju upravo nekretnine u centru Londona, budući da se tamošnje tržište luksuznih nekretnina pokazalo jednim od najotpornijih na svetu.
Najbolji dokaz da su mnoge kupovine stanova i kuća u Londonu upravo investicije, a ne kupovina novog doma, je podatak da oko tri četvrtine kupaca nekretnine planira iznajmljivati.
Činjenicu da ih kupuju bogataši pak potvrđuje podatak da je 28 posto kupaca nekretnine platilo - gotovinom.