Prazne se lokali u Novom Sadu

Bez autora
Jan 22 2012

Iako Vlada Vojvodine tvrdi da je nezaposlenost pod kontrolom, čini se da se u Novom Sadu privatnici sve češče odlučuju da stave katanac na svoje poslovanje. To potvrđuje i činjenica da je, i pored popusta prilikom rentiranja, veliki broj lokala u Novom Sadu prazan. Totalna rasprodaja i sablasno prazni lokali u poslovnom centru "Lupus" potvrđuju da se građani sve ređe odlučuju na samostalan biznis. Prema podacima Vojvođanskog udruženje trgovaca, na jednu otvorenu radnju u Novom Sadu dolaze čak tri zatvorene. Povećava se cena goriva, cena gasa, grejanja, taksi... A istovremeno vas ograničavaju maržama, najnovija je sad ova marža na jogurt. Smešno, jer jer ja treba da prodam 200 jogurta da zaradim 80 dinara, to je za celu nedelju. Ko da plati radnike, njihove doprinose? Ili ona izmišljotina da treba da se plati i SOKOJ-u za slušanje muzike.

Prazne se lokali u Novom SaduIako Vlada Vojvodine tvrdi da je nezaposlenost pod kontrolom, čini se da se u Novom Sadu privatnici sve češče odlučuju da stave katanac na svoje poslovanje.

To potvrđuje i činjenica da je, i pored popusta prilikom rentiranja, veliki broj lokala u Novom Sadu prazan.

Troškovi, nove takse i smanjen promet naterali su Cvetka Mihaljicu da posle 20 godina sruši kiosk u centru Novog Sada. Sad već bivši radnici završili su na birou, a on je od uspešnog preduzetnika poslovanje sveo na ovu radnju sa polupraznim rafovima.

"Plaćali smo za tende, plaćali smo što nam frižider stoji ispred trafike, a promet je bio smanjen 50 odsto. Još dođe inspekcija, sad će doći i naći će neku manu, rećiće iskrivljena ti je cena. Odeš kod sudije za prekršaje i to je odmah kazna", kaže Mihaljica.

Totalna rasprodaja i sablasno prazni lokali u poslovnom centru "Lupus" potvrđuju da se građani sve ređe odlučuju na samostalan biznis.

Prema podacima Vojvođanskog udruženje trgovaca, na jednu otvorenu radnju u Novom Sadu dolaze čak tri zatvorene.

"Povećava se cena goriva, cena gasa, grejanja, taksi... A istovremeno vas ograničavaju maržama, najnovija je sad ova marža na jogurt. Smešno, jer jer ja treba da prodam 200 jogurta da zaradim 80 dinara, to je za celu nedelju. Ko da plati radnike, njihove doprinose? Ili ona izmišljotina da treba da se plati i SOKOJ-u za slušanje muzike", objašnjava Slavica Petkovska Brkić iz Vojvođanskog udruženja trgovaca.

Ona dodaje da odobren popust na rentu lokala gotovo ne znači ništa, jer je ranije cena zakupa znatno porasla.

To, prema njenim rečima, znači da će se negativan trend zatvaranja lokala nastaviti, jer se država trudi da cene životnih namirnica ne budu visoke, dok preduzetnicima stalno poskupljuju troškovi poslovanja.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik