Izabrane najbolje kompanije za rad u Crnoj Gori

Bez autora
Jan 30 2013

Najbolje kompanije za rad u Crnoj Gori u kategoriji velikih preduzeća su: „Okov“, Crnogorski Telekom i Pivara „Trebjesa“, pokazalo je istraživanje koje je sprovela konsultantska firma Blue Coach. U istraživanju je učestvovalo više od 1.100 zaposlenih iz 26 kompanija. Istraživanje pod nazivom „Najbolja kompanija za rad“ započelo je u septembru prošle godine, a kompanije su podijeljene u tri kategorije – velika, srednja i mala preduzeća. Nagrade najboljima uručene su sinoć u Podgorici. Kompanija „Okov“ je, osim titule najbolje kompanije za rad, dobitnica i specijalnog priznanja za najbolje međuljudske odnose. Drugoplasirani Crnogorski Telekom je i najbolje organizovana kompanija, dok je trećeplasirana Pivara „Trebjesa“ i najinovativnije preduzeće.

Izabrane najbolje kompanije za rad u Crnoj GoriNajbolje kompanije za rad u Crnoj Gori u kategoriji velikih preduzeća su: „Okov“, Crnogorski Telekom i Pivara „Trebjesa“, pokazalo je istraživanje koje je sprovela konsultantska firma Blue Coach. U istraživanju je učestvovalo više od 1.100 zaposlenih iz 26 kompanija.

Istraživanje pod nazivom „Najbolja kompanija za rad“ započelo je u septembru prošle godine, a kompanije su podijeljene u tri kategorije – velika, srednja i mala preduzeća. Nagrade najboljima uručene su sinoć u Podgorici.

Kompanija „Okov“ je, osim titule najbolje kompanije za rad, dobitnica i specijalnog priznanja za najbolje međuljudske odnose. Drugoplasirani Crnogorski Telekom je i najbolje organizovana kompanija, dok je trećeplasirana Pivara „Trebjesa“ i najinovativnije preduzeće.

Najbolja srednja kompanija je Elko tim, koja je ujedno i najinovativnija u ovoj kategoriji. Drugo mjesto i specijalno priznanje za najorganizovaniju kompaniju dobila je Hipotekarna banka, a treće i nagrada za najbolje međuljudske odnose pripalo je „Sava Montenegro osiguranju“.

U kategoriji malih kompanija najbolja je Finance Plus. Ovo preduzeće dobilo je i dva specijalna priznanja za najorganizovaniju i najinovativniju kompaniju. Drugo i treće mjesto podijelile su Mljekara „Srna“ i „Podravka“, dok je priznanje za najbolje međuljudske odnose dobila kompanija Tring.

Vođa projekta Srđan Vukčević kazao je da kompanije koje sistematično prate iskustvo zaposlenih mogu da ga poboljšaju i ujedno povećaju profitabilnost. Zadovoljstvo zaposlenih raste, objasnio je on, kada se poboljša interni kvalitet usluge, jer se zauzvrat povećava lojalnost zaposlenih.

- Lojalnost zaposlenih povećava produktivnost. Veća produktivnost znači bolja eksterna vrijednost usluge prema klijentu, što povećava njegovo zadovoljstvo i lojalnost – naveo je on, dodajući da je „sjajno“ mjesto za rad ono u kojem zaposleni vjeruju ljudima sa kojima i za koje rade.

Riječ dobitnika

Osnivač i vlasnik „Okova“ Gojko Bajović rekao je da je nagrada veliki uspjeh za njegovo preduzeće ako se ima u vidu da je dobijena u konkurenciji kompanija koje imaju dugu tradiciju. On je kazao da je tajna uspjeha njegovog preduzeća u dobrim međuljudskim odnosima.

Zamjenik izvršnog direktora Slavoljub Popadić rekao je da su u Crnogorskom Telekomu veoma ponosni što su dobili nagradu za najorganizovaniju veliku kompaniju u Crnoj Gori, ali i drugo mjesto. On je dodao da velika firma mora biti dobro organizovana da bi bila uspješna, a „recept“ za to su dobri zaposleni, koji vole svoj posao i „da se slušaju radnici“.

Direktor ljudskih resursa u Pivari „Trebjesa“ Danilo Niković kazao je da je nagrada za njih podstrek da nastave da dobro rade, navodeći da nagrada za inovativnost pokazuje da radnici te kompanije prepoznaju koliko preduzeće ulaže u inovacije.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik