Uspješnost poduzetnika po županijama mjerena izabranim financijskim pokazateljima bila je u 2010. vrlo različita, kao i proteklih godina, a prema pokazatelju produktivnosti rada mjerenom neto dobiti po zaposlenom u prošloj godini, 14 županija bilježi neto gubitke, a sedam županija neto dobit po zaposlenom. Tako su najslabije rezultate postigli zaposleni u Sisačko-moslavačkoj županiji, s neto gubitkom od 44.812 kuna po zaposlenom, a najbolje zaposleni u Karlovačkoj županiji, s neto dobiti od 20.382 kuna po zaposlenom. Prema pak pokazatelju produktivnosti rada mjerenim ukupnim prihodima po zaposlenom, najslabije rezultate imali su zaposleni u Ličko-senjskoj županiji, svega 363 tisuće kuna, a najbolje zaposleni Grada Zagreba, 926 tisuća po zaposlenom u 2010. godini. Prema pokazatelju ukupne ekonomičnosti poslovanja, prihodi su bili veći od rashoda u 9 županija, a u 12 županija nije se uspješno poslovalo jer su rashodi nadmašili prihode. Najbolju ekonomičnost imali su poduzetnici u Karlovačkoj županiji koji su na 100 kuna rashoda ostvarili 106,00 kuna prihoda, dok su najlošije poslovali poduzetnici Sisačko-moslavačke županije koji su na uloženih 100 kuna ostvarili svega 93,18 kuna prihoda.
Uspješnost poduzetnika po županijama mjerena izabranim financijskim pokazateljima bila je u 2010. vrlo različita, kao i proteklih godina, a prema pokazatelju produktivnosti rada mjerenom neto dobiti po zaposlenom u prošloj godini, 14 županija bilježi neto gubitke, a sedam županija neto dobit po zaposlenom.
Tako su najslabije rezultate postigli zaposleni u Sisačko-moslavačkoj županiji, s neto gubitkom od 44.812 kuna po zaposlenom, a najbolje zaposleni u Karlovačkoj županiji, s neto dobiti od 20.382 kuna po zaposlenom, pokazuju podaci Financijske agencije (Fina).
Prema pak pokazatelju produktivnosti rada mjerenim ukupnim prihodima po zaposlenom, najslabije rezultate imali su zaposleni u Ličko-senjskoj županiji, svega 363 tisuće kuna, a najbolje zaposleni Grada Zagreba, 926 tisuća po zaposlenom u 2010. godini. Prema pokazatelju ukupne ekonomičnosti poslovanja, prihodi su bili veći od rashoda u 9 županija, a u 12 županija nije se uspješno poslovalo jer su rashodi nadmašili prihode. Najbolju ekonomičnost imali su poduzetnici u Karlovačkoj županiji koji su na 100 kuna rashoda ostvarili 106,00 kuna prihoda, dok su najlošije poslovali poduzetnici Sisačko-moslavačke županije koji su na uloženih 100 kuna ostvarili svega 93,18 kuna prihoda.
Nadalje, prema pokazatelju rentabilnosti prometa u sedam županija je pozitivan prinos, od 0,1 posto u Vukovarsko-srijemskoj županiji, do 4,4 posto u Karlovačkoj županiji, a u 14 županija je negativan prinos, od -0,1 posto u Krapinsko-zagorskoj i Varaždinskoj županiji, do -9,2 posto u Sisačko-moslavačkoj županiji. Prema pokazatelju rentabilnosti ukupne imovine u 10 županija imali smo pozitivan prinos, od 0,1 posto u Krapinsko-zagorskoj i Varaždinskoj županiji, do 3,3 posto u Karlovačkoj županiji, a u 11 negativan prinos, od – 0,1 posto u Krapinsko-zagorskoj županiji, do – 7,9 posto u Sisačko-moslavačkoj županiji.
Podaci također pokazuju kako prema pokazatelju rentabilnosti vlastitog kapitala sedam županija ima pozitivan prinos, od 0,1 posto u Vukovarsko-srijemskoj, do 7,3 posto u Karlovačkoj županiji, a u 14 negativan prinos, od -0,3 posto u Krapinsko-zagorskoj i Varaždinskoj županiji, do - 30,9 posto u Sisačko-moslavačkoj županiji.
Prema profitnoj marži (4,4 posto), rentabilnosti ukupne imovine (3,3 posto) i rentabilnosti vlastitog kapitala (7,3 posto) najuspješnija je bila Karlovačka županija. Najlošije pokazatelje, odnosno gubitke, imala je Sisačko-moslavačka županija, i to profitnu maržu od -9,2 posto, rentabilnost ukupne imovine od -7,9 posto i rentabilnost vlastitog kapitala od -30,9 posto. Poduzetnici Karlovačke županije imaju za prošlu godinu sve najbolje pokazatelje, osim pokazatelja produktivnosti po zaposlenom, mjereno ukupnim prihodom po zaposlenom, pokazuju podaci Fine.