Radna grupa za privatizaciju većinskog paketa nacionalnog teleoperatera, a koju je formirala Vlada Srbije, još nije dobila poboljšanu ponudu "Telekoma Austrija". Otkako im je saopštena informacija da moraju da uvećaju ponudu za 450 miliona evra, pregovarači iz Beča se više nisu javljali. U Vladi ne žele da licitiraju sa pretpostavkom da je sve veća mogućnost da "Telekom Srbija" i dalje ostane u većinskom vlasništvu države. Ipak, spremni su i na tu mogućnost. Ni Grci, u slučaju da Vlada Srbije ne proda svojih 31 odsto vlasništva u nacionalnom teleoperateru, neće, do daljeg, tražiti kupca za svoj paket od 20 odsto akcija u "Telekomu Srbija". Do 12. aprila, kada ističe rok za poboljšanje ponude jedinom kandidatu za kupovinu akcija "Telekoma" apsolutno niko ne može sa sigurnošću da kaže šta će se događati sa ovom kompanijom.
Radna grupa za privatizaciju većinskog paketa nacionalnog teleoperatera, a koju je formirala Vlada Srbije, još nije dobila poboljšanu ponudu "Telekoma Austrija" - saznaju "Novosti" u Nemanjinoj 11.
- Otkako im je saopštena informacija da moraju da uvećaju ponudu za 450 miliona evra, pregovarači iz Beča se više nisu javljali.
U Vladi ne žele da licitiraju sa pretpostavkom da je sve veća mogućnost da "Telekom Srbija" i dalje ostane u većinskom vlasništvu države. Ipak, kažu, spremni su i na tu mogućnost. Ni Grci, u slučaju da Vlada Srbije ne proda svojih 31 odsto vlasništva u nacionalnom teleoperateru, neće, do daljeg, tražiti kupca za svoj paket od 20 odsto akcija u "Telekomu Srbija".
- Do 12. aprila, kada ističe rok za poboljšanje ponude jedinom kandidatu za kupovinu akcija "Telekoma" apsolutno niko ne može sa sigurnošću da kaže šta će se događati sa ovom kompanijom - kažu u Nemanjinoj 11 i podsećaju da je Komisija za zaštitu konkurencije nedavno saopštila da će se o mogućoj nedozvoljenoj koncentraciji vlasništva, a koje bi bilo moguće ukoliko Austrijanci odluče da pripoje većinsko vlasništvo u "Telekomu" sa apsolutnim u VIP odlučivati u zakonskom roku, odnosno da će odluku doneti do sredine maja.
- Taj postupak se sprovodi po službenoj dužnosti i komisija ga, kako je i sama saopštila, neće ni ubrzavati, niti usporavati.
Zatvorena kontrukcija
Sudbina većinske prodaje nacionalnog teleoperatera nije povezana sa punjenjem budžeta - ponavljaju u Nemanjinoj 11.
- Ove godine će se, po osnovu državnog vlasništva u "Telekomu Srbija", u budžet sliti oko devet milijardi, a plan pokrivanja minusa u državnoj kasi izrađen je bez uračunatog bilo kakvog privatizacionog prihoda, pa i onog koji bi, eventualno, stigao od prodaje akcija nacionalnog teleoperatera.