Adris grupa, odnosno Kroacija osiguranje koje je u većinskom vlasništvu rovinjske grupacije, zainteresovana je za preuzimanje Dunav osiguranja, piše portal Seebiz, pozivajući se na dobro obaveštene nezvanične izvore. Iz rovinjske kompanije su u više su navrata najavili da žele da osnaže svoju poziciju na regionalnom tržištu osiguranja, a u odgovoru na pitanje Seebiza to su i ponovili, ne demantujući neslužbenu informaciju koju je dobio portal, navodi se u tekstu. Novih činjenica nema, možemo tek ponoviti da nam je, kao i u svim našim drugim poslovima, tako i u osiguranju, cilj da postanemo regionalni lider. Uz organski rast, ne isključujemo i mogućnost akvizicija u tom delu posla, izjavila je Kristina Miljavac iz korporativnih komunikacija Adris grupe. Pored Srbije, Adris je zainteresovan i za širenje u Sloveniji, gde je već stekao značajan udeo u kompaniji Sava Re.
Adris grupa, odnosno Kroacija osiguranje koje je u većinskom vlasništvu rovinjske grupacije, zainteresovana je za preuzimanje Dunav osiguranja, piše portal Seebiz, pozivajući se na dobro obaveštene nezvanične izvore.
Iz rovinjske kompanije su u više su navrata najavili da žele da osnaže svoju poziciju na regionalnom tržištu osiguranja, a u odgovoru na pitanje Seebiza to su i ponovili, ne demantujući neslužbenu informaciju koju je dobio portal, navodi se u tekstu.
"Novih činjenica nema, možemo tek ponoviti da nam je, kao i u svim našim drugim poslovima, tako i u osiguranju, cilj da postanemo regionalni lider. Uz organski rast, ne isključujemo i mogućnost akvizicija u tom delu posla", izjavila je Kristina Miljavac iz korporativnih komunikacija Adris grupe.
Pored Srbije, Adris je zainteresovan i za širenje u Sloveniji, gde je već stekao značajan udeo u kompaniji Sava Re. Iako je Agencija za nadzor osiguranja (AZN) pre nekoliko meseci odbila da im izda dozvolu za povećanje udela, u Rovinju su pokrenuli postupak sudske zaštite i tvrde da od svojih namera ne odustaju. Nije poznato u kojoj je fazi taj sudski postupak, dodaje portal.
"Vlada Srbije bi mogla za Dunav osiguranje da traži oko 110 miliona evra... Ipak, dobri poznavaoci tržišta procenjuju da je realna cena bitno manja, te da će vlada Aleksandra Vučića moći da utrži maksimalno 60 miliona evra za većinski paket", piše Seebiz.
Privatizacija Dunav osiguranja je, dodaje se dalje, jedan od zahteva Međunarodnog monetarnog fonda. Prema ranije preuzetim obavezama, privatizacija Dunav osiguranja trebalo bi da se okonča u drugoj polovini ove godine.
Dunav osiguranje je u prvih devet meseci prošle godine ostvarilo neto dobit u iznosu od 1,17 milijardi dinara. Kompanija je zadržala i lidersku poziciju u rešavanju šteta sa tržišnim udelom od 26 odsto, dok je vrednost likvidiranih šteta 6,9 milijardi dinara.
Vodeću poziciju na srpskom tržištu osiguranja, po visini ukupne premije, kompanija Dunav potvrdila je s tržišnim udelom od 27,4 procenta, navodi ovaj portal.