Komisija za zaštitu konkurencije Srbije odobrila je koncentraciju učesnika na tržištu koja nastaje sticanjem kontrole nad privrednim društvom Rudarsko-topioničarski basen "Bor" od strane privrednog društva "Ciđin majning grup". Kineska kompanija "Ciđin" bavi se istraživanjem i iskopavanjem zlata, bakra, cinka i drugih mineralnih resursa, a u Srbiji, do sada, nije bila prisutna. Kompanija "Ciđin majning grup" biće strateški partner države u Rudarsko-topioničarskom basenu "Bor". Vlada je na javnom pozivu tražila investitora koji će dokapitalizacijom od 350 miliona dolara postati vlasnik udela u RTB-u, a kineska kompanija ponudila je milijardu i 260 miliona dolara, plus dvesta miliona dolara za pokrivanje tekućih dugova RTB-a.
Komisija za zaštitu konkurencije Srbije odobrila je koncentraciju učesnika na tržištu koja nastaje sticanjem kontrole nad privrednim društvom Rudarsko-topioničarski basen "Bor" od strane privrednog društva "Ciđin majning grup".
Kineska kompanija "Ciđin" bavi se istraživanjem i iskopavanjem zlata, bakra, cinka i drugih mineralnih resursa, a u Srbiji, do sada, nije bila prisutna.
Kompanija "Ciđin majning grup" biće strateški partner države u Rudarsko-topioničarskom basenu "Bor".
Vlada je na javnom pozivu tražila investitora koji će dokapitalizacijom od 350 miliona dolara postati vlasnik udela u RTB-u, a kineska kompanija ponudila je milijardu i 260 miliona dolara, plus dvesta miliona dolara za pokrivanje tekućih dugova RTB-a.
U Vladi kažu da je kineski gigant dao najbolju ponudu čime obezbeđuje 63 odsto vlasničkog udela u RTB-u.
Kineska kompanija u devet zemalja zapošljava 17.500 radnika, a prošle godine je u svetu bila na 22. poziciji najvrednijih rudarskih kompanija čije su akcije na berzi.