Ministar ekonomije i regionalnog razvoja u Vladi Republike Srbije Nebojša Ćirić i predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije Ljubisav Orbović postigli su saglasnost o tome da se privatizuju samo preduzeća koja imaju strateškog partnera, dok će se za ostale firme, uz subvencije države i druge vidove pomoći, pronaći rešenja kako bi se zaustavilo otpuštanje radnika. Danas je istaknuto da se u privatizaciju preostalih društvenih preduzeća neće ići po svaku cenu, već u dogovoru sa poznatim kupcem ili strateškim partnerom, a uložiće se trud kako bi se u budžetu za 2012. godinu obezbedila sredstva za programe u privredi. Tokom sastanka bilo je reči i o aktuelnoj ekonomskoj situaciji i problemima u privredi, a resorno ministarstvo se naglasilo da će nastaviti dijalog sa sindikatima, pogotovo o problemima zbog velikog broja raskinutih ugovora o privatizaciji usled nepoštovanja obaveza kupca. Na sastanku je razgovarano i o uticaju svetske ekonomske krize na domaću privredu i nastavku privatizacija, pri čemu je zaključeno da se neće ići u privatizaciju preduzeća ukoliko realno ne postoji kupac ili strateški partner.
Ministar ekonomije i regionalnog razvoja u Vladi Republike Srbije Nebojša Ćirić i predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije Ljubisav Orbović postigli su saglasnost o tome da se privatizuju samo preduzeća koja imaju strateškog partnera, dok će se za ostale firme, uz subvencije države i druge vidove pomoći, pronaći rešenja kako bi se zaustavilo otpuštanje radnika.
Danas je istaknuto da se u privatizaciju preostalih društvenih preduzeća neće ići po svaku cenu, već u dogovoru sa poznatim kupcem ili strateškim partnerom, a uložiće se trud kako bi se u budžetu za 2012. godinu obezbedila sredstva za programe u privredi.
Kako je saopšteno, tokom sastanka bilo je reči i o aktuelnoj ekonomskoj situaciji i problemima u privredi, a resorno ministarstvo se naglasilo da će nastaviti dijalog sa sindikatima, pogotovo o problemima zbog velikog broja raskinutih ugovora o privatizaciji usled nepoštovanja obaveza kupca.
Na sastanku je razgovarano i o uticaju svetske ekonomske krize na domaću privredu i nastavku privatizacija, pri čemu je zaključeno da se neće ići u privatizaciju preduzeća ukoliko realno ne postoji kupac ili strateški partner. Najveći problem postoji u kompanijama gde je raskinut ugovor o privatizaciji, a takvih je približno 30 posto od ukupnog broja privatizovanih firmi.
Takođe, razgovarano je i o pojedinim preduzećima iz metalskog kompleksa, farmaceutske industrije, putne privrede i drugih industrijskih grana koja imaju probleme zbog raskinutih privatizacija.