Nakon dviju ponuda za kupnju i najam Željezare Split u stečaju, na Trgovački sud stiglo je još jedno pismo namjere koje će se otvoriti na novom ročištu. Ispitno ročište, koje se potkraj prošlog tjedna trebalo održati na splitskom trgovačkom sudu, odgođeno je na neodređeno vrijeme zbog nazočnosti velikog broja stečajnih vjerovnika, njihovih zastupnika i punomoćenika, koji se nisu mogli smjestiti u sudnicu, što je i bio razlog da se nova ponuda nije otvorila. Stečajni sudac Ivan Basić potvrdio je da će se pismo namjere otvoriti tek na idućem ročištu, koje bi se trebalo održati najvjerojatnije do kraja svibnja, a dotad će njegov sadržaj ostati nepoznat svim vjerovnicima. Ono što je dosad poznato je interes Petra Pripuza za kupnju ili najam posrnule tvornice, čije preuzimanje podupiru i sindikati, kao i radnici koji se nadaju povratku na posao.
Nakon dviju ponuda za kupnju i najam Željezare Split u stečaju, na Trgovački sud stiglo je još jedno pismo namjere koje će se otvoriti na novom ročištu.
Ispitno ročište, koje se potkraj prošlog tjedna trebalo održati na splitskom trgovačkom sudu, odgođeno je na neodređeno vrijeme zbog nazočnosti velikog broja stečajnih vjerovnika, njihovih zastupnika i punomoćenika, koji se nisu mogli smjestiti u sudnicu, što je i bio razlog da se nova ponuda nije otvorila.
Stečajni sudac Ivan Basić potvrdio je da će se pismo namjere otvoriti tek na idućem ročištu, koje bi se trebalo održati najvjerojatnije do kraja svibnja, a dotad će njegov sadržaj ostati nepoznat svim vjerovnicima. Ono što je dosad poznato je interes Petra Pripuza za kupnju ili najam posrnule tvornice, čije preuzimanje podupiru i sindikati, kao i radnici koji se nadaju povratku na posao.
Zagrebačka tvrtka Cezar nudi 100.000 kuna mjesečno za najam opreme i nekretnina, dok je druga ponuda trgovačkog društva C.I.O.M., koje bi tvornicu kupilo za 105 milijuna kuna. Iako je riječ o različitim ponudama i tvrtkama, njihova je poveznica upravo Pripuz, koji stoji iza oba ponuditelja.
Sindikati su skloni prihvaćanju jedne od dviju već otvorenih ponuda, koje predviđaju nastavak proizvodnje i zapošljavanje radnika te očekuju da se i najveći vjerovnici Željezare, a to su HEP, koji je i pokrenuo stečaj, te Ministarstvo financija i tadašnji Fond za privatizaciju, izjasne za 'kralja starog željeza', kako u poslovnim krugovima nazivaju Pripuza.