Fabriku šećera "Zrenjanin" u stečaju kupila je za 400 miliona dinara Viktorija grupa iz Novog Sada. Imovina šećerane procenjena je na 1,4 milijarde dinara, a neizmirene obaveze su veće od 2,1 milijarde dinara. Država, koja je vlasnik 60,54 odsto kapitala u zrenjaninskoj šećerani, uvela je privremene mere u tu fabriku 2004. godine, a proizvodnje je obustavljena 2006. godine. Stečaj je uveden 2009. godine, a od tada je Agencija dva puta neuspešno prodavala šećeranu na tenderu. Radnici za propast najstarije srpske šećerane krive državu jer je, kako navode, bila "pasivna i nije marila za svoju imovinu i opstanak fabrike", a u nekoliko navrata su organizovali proteste. Deo imovine šećerane je prodat za namirenje dugova, a krađe metala, bakra i električnih instalacija bile su učestale. Zbog neplaćenih računa struja je odavno isključena.
Fabriku šećera "Zrenjanin" u stečaju kupila je za 400 miliona dinara Viktorija grupa iz Novog Sada, objavila je danas Agencije za privatizaciju.
Imovina šećerane procenjena je na 1,4 milijarde dinara, a neizmirene obaveze su veće od 2,1 milijarde dinara.
Država, koja je vlasnik 60,54 odsto kapitala u zrenjaninskoj šećerani, uvela je privremene mere u tu fabriku 2004. godine, a proizvodnje je obustavljena 2006. godine.
Stečaj je uveden 2009. godine, a od tada je Agencija dva puta neuspešno prodavala šećeranu na tenderu.
Radnici za propast najstarije srpske šećerane krive državu jer je, kako navode, bila "pasivna i nije marila za svoju imovinu i opstanak fabrike", a u nekoliko navrata su organizovali proteste.
Deo imovine šećerane je prodat za namirenje dugova, a krađe metala, bakra i električnih instalacija bile su učestale. Zbog neplaćenih računa struja je odavno isključena.
Većina radnika namirena je početkom 2009. godine, na osnovu socijalnog programa koji je država ponudila.