Nijedna od primljenih obavezujućih ponuda za kupovinu Cimosa nije u skladu s očekivanjima vlasnika, te će slovensko Društvo za upravljanje potraživanjima banaka stupiti u kontakt sa svim kandidatima koji su prošle godine podnijeli neobvezujuće ponude. Bosanski biznismen Nijaz Hastor je za posrnulu kopersku kompaniju ponudio manje od sto milijuna eura, a neobavezujuća ponuda prošle godine iznosila je oko 250 milijuna eura. Također, ni ponuda talijanskog financijskog fonda Palladio Finanziaria nije zadovoljavajuća. Uprkos nepotpunim ponudama proces privatizacije u Cimosu će se nastaviti.
Nijedna od primljenih obavezujućih ponuda za kupovinu Cimosa nije u skladu s očekivanjima vlasnika, te će slovensko Društvo za upravljanje potraživanjima banaka (DUTB) stupiti u kontakt sa svim kandidatima koji su prošle godine podnijeli neobvezujuće ponude, izvijestio je ljubljanski Dnevnik.
Bosanski biznismen Nijaz Hastor je za posrnulu kopersku kompaniju ponudio manje od sto milijuna eura, a neobavezujuća ponuda prošle godine iznosila je oko 250 milijuna eura. Također, ni ponuda talijanskog financijskog fonda Palladio Finanziaria nije zadovoljavajuća.
Uprkos nepotpunim ponudama proces privatizacije u Cimosu će se nastaviti. Prije svega, vlasnici će stupiti u kontakt sa preostalim kandidatima koji su u jesen prošle godine podnijeli neobavezujuće ponude, a koje su (pre) visoka očekivanja o cijeni preuzimanja tada odvratila od učešća u sklapanju posla.
Prema neslužbenim informacijama ponude su, između ostalog, dali francuska kompanija Maike Automotive, koja je, kao i Cimos proizvodi komponente za automobilsku industriju, te američki finansijski fond Sunce Capital Partners.
Kao meta preuzimanja Cimos je bio zanimljiv i za španjolsku multinacionalnu kompaniju CIE Automobili, ali su njeni predstavnici spremni pregovarati tek početkom srpnja.