Vršački vinogradi koji su u stečaju od novembra 2015. godine još nisu dobili novog vlasnika. Javno nadmetanje za čuvenog vršačkog proizvođača vina bilo je zakazano za 30. januar, ali je Agencija za licenciranje stečajnih upravnika taj rok pomerila na 10. februar. Ostali uslovi o javnoj prodaji „Vršačkih vinograda” nisu menjani pa je njegova početna cena i dalje 480,2 miliona dinara, što je polovina trenutne procenjene vrednosti. Država posle tri tendera prvi put „Vršačkim vinogradima” traži kupca iz stečaja. Poslednji pokušaj prodaje propao je krajem 2013. godine. Agencija za privatizaciju je tada raspisala tender i izabrala jedinog ponuđača, kinesku kompaniju „Guan nan”. Nudili su 5,3 miliona evra za kompaniju čija je vrednost bila procenjena na 29 miliona evra. Ministarstvo privrede je tada obavilo nadzor nad tom privatizacijom i na kraju prodaju poništilo. „Vršačke vinograde” je restrukturiranje čuvalo od stečaja sve do novembra 2015. godine.
Vršački vinogradi koji su u stečaju od novembra 2015. godine još nisu dobili novog vlasnika. Javno nadmetanje za čuvenog vršačkog proizvođača vina bilo je zakazano za 30. januar, ali je Agencija za licenciranje stečajnih upravnika taj rok pomerila na 10. februar. Ostali uslovi o javnoj prodaji „Vršačkih vinograda” nisu menjani pa je njegova početna cena i dalje 480,2 miliona dinara, što je polovina trenutne procenjene vrednosti.
Država posle tri tendera prvi put „Vršačkim vinogradima” traži kupca iz stečaja. Poslednji pokušaj prodaje propao je krajem 2013. godine. Agencija za privatizaciju je tada raspisala tender i izabrala jedinog ponuđača, kinesku kompaniju „Guan nan”. Nudili su 5,3 miliona evra za kompaniju čija je vrednost bila procenjena na 29 miliona evra. Ministarstvo privrede je tada obavilo nadzor nad tom privatizacijom i na kraju prodaju poništilo. „Vršačke vinograde” je restrukturiranje čuvalo od stečaja sve do novembra 2015. godine.
Sada je vrednost „Vršačkih vinograda” procenjena na oko 960 miliona dinara, što je nepunih osam miliona evra, a na spisku njihove imovine je 206 objekata, 516 parcela, 140 vozila… Iako su od novembra 2015. godine u stečaju, „Vršački vinogradi” proizvode, a obnovili su i zasade vinove loze. Nesmetan rad postignut je i zahvaljujući Ugovoru o zajedničkoj proizvodnji i poslovnoj saradnji, koji je Agencija za licenciranje stečajnih upravnika, koja vodi stečajni postupak u „Vinogradima”, potpisala sa domaćom firmom „Profineks”, a podrazumeva ulaganja u završetak svih poljoprivrednih radova u vinogradima, berbu, kao i u proizvodnju, flaširanje i prodaju vina od ovogodišnjeg roda. Novi kupac će, kako stoji u tenderskoj dokumentaciji, preuzeti i prava i obaveze iz ovog ugovora.
Po izmenjenim uslovima, depozit za učešće u javnoj licitaciji, u iznosu od 192 miliona dinara treba da se uplati do 3. februara, otkup dokumentacije košta 150.000 dinara, ugovor o kupoprodaji biće potpisan u roku od tri radna dana od održanog javnog nadmetanja, a kupac preostali iznos mora da uplati u roku od 15 dana.