Državni sekretar Ministarstva privrede Vlade Republike Srbije Milun Trivunac razgovarao je danas sa Misijom MMF-a, koju predvodi Džejms Ruf, o okončanju procesa privatizacije, stanju u javnim preduzećima, razvojnom finansiranju i novoj strategiji industrijske politike.Trivunac je, govoreći o privatizaciji, istakao da je u februaru 2014. u privatizacionom portfelju Ministarstva privrede bilo približno 560 preduzeća, a danas ih je ostalo svega 87. Prema njegovim rečima, veliki uspeh u prethodnom periodu predstavlja ugovor o strateškom partnerstvu za Rudarsko-topioničarski basen Bor i privatizacija Poljoprivredne korporacije Beograd.
Državni sekretar Ministarstva privrede Vlade Republike Srbije Milun Trivunac razgovarao je danas sa Misijom MMF-a, koju predvodi Džejms Ruf, o okončanju procesa privatizacije, stanju u javnim preduzećima, razvojnom finansiranju i novoj strategiji industrijske politike.
Trivunac je, govoreći o privatizaciji, istakao da je u februaru 2014. u privatizacionom portfelju Ministarstva privrede bilo približno 560 preduzeća, a danas ih je ostalo svega 87.
Prema njegovim rečima, veliki uspeh u prethodnom periodu predstavlja ugovor o strateškom partnerstvu za Rudarsko-topioničarski basen Bor i privatizacija Poljoprivredne korporacije Beograd.
Trivunac je MMF-u predstavio programe podrške sektoru malih i srednjih preduzeća, za koje su nedavno raspisani javni pozivi, ali i aktivnosti Fonda za razvoj i Agencije za osiguranje i finansiranje izvoza (AOFI).
Ruf je pohvalio dosadašnje rezultate, interesujući se za plan i dalju dinamiku predviđenih aktivnosti Ministarstva, kao i za novu strategiju industrijskog razvoja.
U skladu sa tim, Trivunac je rekao da očekuje da ćemo u narednom periodu doneti strategiju koja će doprineti promeni strukture industrije i ubrzanju privrednog rasta.
Donošenje tog dokumenta je, kako je podvukao, naša obaveza u okviru pregovaračkog Poglavlja 20, koje se odnosi na preduzetništvo i industrijsku politiku.
Misija MMF-a boravi u Beogradu do 5. februara, sprovodeći aktivnosti u okviru savetodavnog programa „Instrument za koordinaciju politike“, poznatijeg kao „čuvarkuća“, a koji je odobren Srbiji sredinom prošle godine.