Američki koncern "Ford" najavio je da će da uloži milijardu dolara u brend "Linkoln", kako bi već do 2015. godine udvostručio prodaju ovih luksuznih automobila. Nekada uspešan i popularan automobilski brend "Linkoln", koji preživljava teška vremena, time dobija šansu da ponovo vrati nekadašnji sjaj.U naredne četiri godine se očekuje da će svetlost dana ugledati sedam novih, usavršenih modela ove premijum marke. Pokušaj "Forda" biće poslednja šansa, a u slučaju neuspeha "Linkoln" može da očekuje sudbinu čuvenih američkih brendova kao što su "Pontiak" ili "Hamer" koji su nestali sa tržišta bez obzira na svoju dugotrajnu istoriju ili nekadašnju popularnost.
Američki koncern "Ford" najavio je da će da uloži milijardu dolara u brend "Linkoln", kako bi već do 2015. godine udvostručio prodaju ovih luksuznih automobila.
Nekada uspešan i popularan automobilski brend "Linkoln", koji preživljava teška vremena, time dobija šansu da ponovo vrati nekadašnji sjaj, prenele su agencije.
U naredne četiri godine se očekuje da će svetlost dana ugledati sedam novih, usavršenih modela ove premijum marke.
Pokušaj "Forda" biće poslednja šansa, a u slučaju neuspeha "Linkoln" može da očekuje sudbinu čuvenih američkih brendova kao šsto su "Pontiak" ili "Hamer" koji su nestali sa tržišta bez obzira na svoju dugotrajnu istoriju ili nekadašnju popularnost.
Povećavanje broja modela, smatraju u "Fordu", omogućiće brendu značajno veću prodaju, koja je sada na krajnje niskom niovu. Prošle godine "Linkoln" je uspeo da proda samo 85.800 automobila, što je znatno manje od rezultata njegovih najvećih konkurenata - "Leksusa", BMW-a, "Mercedes-Benca", "Kadilaka", "Audija" i "Infinitija".
Ove godine "Linkoln" očekuje novi pad prodaje, tako da će se, prema prognozama, prodati najviše 78.000 automobila. Preporodom brenda, prodaja bi do 2015. godine trebalo da se podigne na 162.000 automobila, što će biti sjajan poklon za "Linkoln", koji će za četiri godine slaviti stogodišnjicu postojanja.
Eksperti, međutim, sumnjaju da će "Ford" uspeti u nastojanju da od "Linkolna" stvori uspešan globalni brend u kratkom roku. Za osvajanje popularnosti van SAD potrebne su godine napornog rada.
Ukoliko se međutim, 'Ford' usmeri na Evropu, biće mu potrebno najmanje deset godina za postizanje nekih opipljivih rezultata", izjavio je za ruski poslovni dnevnik RBK dejli profesor katedre za ekonomiju automobilske industrije univerziteta Dujsburg-Esena Ferdinand Dudenhofer.