Milanska berza na najvišem nivou za poslednjih 17 godina, akcije pogurala kompanija Leonardo

Bez autora
Feb 17 2025

Indeks Milanske berze FTSE MIB beleži danas najbolje rezultate u Evropi pošto je najpre porastao za jedan odsto na 38.359 poena a nakon toga na više od 38.400 poena, što je najviši nivo za poslednjih 17 godina, odnosno od januara 2008.

Glavni dobitnik dana je multinacionalna kompanija za odbranu, bezbednost i vazduhoplovstvo Leonardo čije su akcije porasle za 6,8 odsto, ali značajan rast beleži i finansijski i bankarski sektor - kompanije Unipol 5,3 odsto, Bper 2,88 odsto, Bps 1,93 odsto, Unikredit 1,46 odsto, Generali 1,38 odsto, prenosi ANSA.

Investitori očekuju da će Evropska unija povećati investicije u vojnu industriju, što je pokrenulo rast akcija proizvođača oružja širom Evrope.

Indeks Frankfurske berze je porastao za 0,87 odsto, Londonska berza za 0,22 odsto, dok Pariska berza praktično stagnira uz rast od 0,07 odsto.

Evropska tržišta danas ne mogu da se orijentišu uz pomoć Volstrita, pošto je Njujorška berza zatvorena zbog državnog praznika koji se svake godine obeležava trećeg ponedeljka u februaru.

Amerikanci se na današnji dan prisećaju rođendana američkih predsednika Džordža Vašingtona i Abrahama Linkolna.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik