U najnovijem izveštaju Međunarodne agencije za energetiku (IEA) navodi se da bi, zbog sve veće neizvesnosti oko korištenja nuklearne energije, potražnja za gasom mogla do 2030. godine da nadmaši potražnju za ugljem, a do 2035. godine da se izjednači sa naftom.Međunarodna agencija za energetiku predviđa da će pokretači rasta potrošnje gasa biti Kina i Sjedinjene Države. Kina će u narednim godinama nastojati koristiti čišće energente i to će vjerojatno značajno povećati potražnju za gasom, jer, "od ukupno 20 najzagađenijih gradova u svetu njih čak 16 nalazi se u Kini".
U najnovijem izveštaju Međunarodne agencije za energetiku (IEA) navodi se da bi, zbog sve veće neizvesnosti oko korištenja nuklearne energije, potražnja za gasom mogla do 2030. godine da nadmaši potražnju za ugljem, a do 2035. godine da se izjednači sa naftom.
Međunarodna agencija za energetiku predviđa da će pokretači rasta potrošnje gasa biti Kina i Sjedinjene Države.
Kina će u narednim godinama nastojati koristiti čišće energente i to će vjerojatno značajno povećati potražnju za gasom, jer, "od ukupno 20 najzagađenijih gradova u svetu njih čak 16 nalazi se u Kini" - piše u izveštaju IAE.
Kina trenutno koristi gotovo istu količinu gasa kao Nemačka, ali s obzirom na potencijale rasta, kineska potrošnja gasa će možda do 2035. godine prevazići onu u celoj Evropskoj uniji.
Što se tiče SAD, agencija kaže da se očekuje da će 60 odsto američkih elektrana na ugalj biti zatvoreno tokom narednih 20 godina, i da će u najvećoj meri biti zamenjene elektranama na gas.