Indija je najavila da će po prvi put otvoriti finasijsko tržište stranim investitorima kako bi privukla što više stranih investicija. Vlada Indije je prvog dana Nove godine najavila da će u okviru ekonomskih reformi početi da sprovodi najnoviju meru otvaranja finasijskog tržišta koja će stupiti na snagu 15. januara, kako bi proširila spektar investitora, privukla što veći broj stranih fondova, smanjila samovolju na tržištu i osnažila tržište kapitala.Plasiranje stranog kapitala u Indiji do sada je bilo moguće samo na indijskoj berzi posredstvom investicionih društava ili institucionih programa. Indijska ekonomija u poslednjih 15 godina beleži jak privredni rast i mnogobrojni strani investitori su sve zainteresovaniji za ulaganje na tržištu ove zemlje sa 1,2 milijarde stanovnika.
Indija je najavila da će po prvi put otvoriti finasijsko tržište stranim investitorima kako bi privukla što više stranih investicija, prenosi francuski Figaro.
Vlada Indije je prvog dana Nove godine najavila da će u okviru ekonomskih reformi početi da sprovodi najnoviju meru otvaranja finasijskog tržišta koja će stupiti na snagu 15. januara, kako bi proširila spektar investitora, privukla što veći broj stranih fondova, smanjila samovolju na tržištu i osnažila tržište kapitala.
Plasiranje stranog kapitala u Indiji do sada je bilo moguće samo na indijskoj berzi posredstvom investicionih društava ili institucionih programa.
Indijska ekonomija u poslednjih 15 godina beleži jak privredni rast i mnogobrojni strani investitori su sve zainteresovaniji za ulaganje na tržištu ove zemlje sa 1,2 milijarde stanovnika.
Poslednji ekonomski pokazatelji ove zemlje su, međutim, razočaravajući. Na bombajskog berzi, Senseksu, u 2011. zabeležen je pad od 25 odsto, a predviđa se da će se taj trend dodatno pogoršati u 2012.
Centralna banka je uzastopce povećavala kametne stope, inflacija je uporno rasla, a indijska valta rupi je pala na nezapamćeno nizak nivou u odnosu na dolara, što je usporilo privredni rast.