Kineski naučnici otkrili su tehnologiju za recikliranje nuklearnog goriva, koja bi mogla doprineti da se proizvodnja električne energije u toj zemlji dramatično poveća. Kina sada ima dovoljno nuklearnog goriva za narednih 70 godina, a ovo otkriće moglo bi produžiti rok tih zaliha na sledećih 3.000 godina.U Kini, koja ima 13 atomskih elektrana za proizvodnju struje, novi proces za recikliranje nuklearnog goriva još nije korišćen u industrijskim razmerama. Pojedinosti tog procesa kineski naučnici drže u tajnosti.
Kineski naučnici otkrili su tehnologiju za recikliranje nuklearnog goriva, koja bi mogla doprineti da se proizvodnja električne energije u toj zemlji dramatično poveća. Kina sada ima dovoljno nuklearnog goriva za narednih 70 godina, a ovo otkriće moglo bi produžiti rok tih zaliha na sledećih 3.000 godina.
U Kini, koja ima 13 atomskih elektrana za proizvodnju struje, novi proces za recikliranje nuklearnog goriva još nije korišćen u industrijskim razmerama. Pojedinosti tog procesa kineski naučnici drže u tajnosti.
Nekoliko evropskih zemalja, Rusija i Japan već recikliraju nuklearno gorivo radi ponovnog dobijanja neiskorištenog uranijuma i plutonijuma, smanjenja otpada i bezbednog zatvaranja nuklearnog ciklusa.