Prosečna redovna kamatna stopa na dozvoljeno prekoračenje po tekućem računu koje naplaćuju banke u našoj zemlji je na kraju juna bila nešto niža, a kamate koje banke uzimaju zbog nedozvoljenog minusa je ostala ista kao potkraj prvog kvartala ove godine. Redovna, prosečna, kamatna stopa na dozvoljeno prekoračenje je, naime, iznosila 30. juna 30,65 odsto, što je 0,20 procentnih poena manje nego na kraju marta. Prosečna zatezna interesna stopa za nedozvoljeni minus po tekućem računu je krajem juna iznosila 55,65 odsto, i bila je nepromenjena u odnosu na 31. mart. Ove kamatne stope kretale su se u rasponu od 24,95 do čak 98 odsto. Istovremeno je prosečna redovna kamatna stopa na kreditne kartice, uza dug u evrima, na dan 30. juna iznosila 20,51 odsto i bila je takođe nepromenjena u odnosu na kraj marta.
Prosečna redovna kamatna stopa na dozvoljeno prekoračenje po tekućem računu koje naplaćuju banke u našoj zemlji je na kraju juna bila nešto niža, a kamate koje banke uzimaju zbog nedozvoljenog minusa je ostala ista kao potkraj prvog kvartala ove godine, objavljeno je danas na sajtu Narodne banke Srbije.
Redovna, prosečna, kamatna stopa na dozvoljeno prekoračenje je, naime, iznosila 30. juna 30,65 odsto, što je 0,20 procentnih poena manje nego na kraju marta.
Prosečna zatezna interesna stopa za nedozvoljeni minus po tekućem računu je krajem juna iznosila 55,65 odsto, i bila je nepromenjena u odnosu na 31. mart.
Ove kamatne stope kretale su se u rasponu od 24,95 do čak 98 odsto.
Istovremeno je prosečna redovna kamatna stopa na kreditne kartice, uza dug u evrima, na dan 30. juna iznosila 20,51 odsto i bila je takođe nepromenjena u odnosu na kraj marta.
Kamatne stope na keditne kartice za dug u evrima kretale su se u rasponu od 17,02 do 26 odsto, dok je prosečna zatezna kamata na dug u evrima 30. juna iznosila 23,15 odsto, što je bilo jednako kao i krajem marta ove godine.