U Srbiju je, prema računici ekonomista, od 1. janaura 2001. godine do sada ušlo oko 72 milijarde dolara. Devize su stigle od stranih investicija, donacija, doznaka, privatizacije, kredita. Kako se, međutim, ovaj novac raspoređivao, na šta se sve trošio, podatke bi trebalo da imaju nadležni. U Srbiju je od stranih direktnih investicija, prema podacima Narodne banke Srbije koji datiraju od 2004, za poslednjih šest godina ušlo je 13,78 milijardi evra. U istom periodu iz zemlje je izašlo malo više od dve milijarde evra. Iz 27 država Evropske unije u Srbiju je ušlo 7,84 milijardi evra. Najviše je pristiglo iz Austrije - 2,15 milijardi evra, zatim iz Nemačke - 1,44 milijardi evra. Od drugih zemalja tu su Norveška - 1,18 milijardi evra, Rusija - 453 miliona. Naši građani zaposleni u inostranstvu, prema podacima NBS, uneli su u zemlju u poslednjih šest godina 12,9 milijardi evra...
U Srbiju je, prema računici ekonomista, od 1. janaura 2001. godine do sada ušlo oko 72 milijarde dolara, pišu danas Večernje novosti.
Devize su stigle od stranih investicija, donacija, doznaka, privatizacije, kredita... Kako se, međutim, ovaj novac raspoređivao, na šta se sve trošio, podatke bi trebalo da imaju nadležni, piše list.
U Srbiju je od stranih direktnih investicija, prema podacima Narodne banke Srbije koji datiraju od 2004, za poslednjih šest godina ušlo je 13,78 milijardi evra. U istom periodu iz zemlje je izašlo malo više od dve milijarde evra.
Iz 27 država Evropske unije u Srbiju ušlo 7,84 milijardi evra. Najviše je pristiglo iz Austrije - 2,15 milijardi evra, zatim iz Nemačke - 1,44 milijardi evra. Od drugih zemalja tu su Norveška - 1,18 milijardi evra, Rusija - 453 miliona...
Naši građani zaposleni u inostranstvu, prema podacima NBS, uneli su u zemlju u poslednjih šest godina 12,9 milijardi evra.