Kompanije iz užičkog regiona prošle godine na inostrano tržiste plasirale su robe u vrednosti od 695 miliona dolara, što je povećanje od 41,5 posto u odnosu na 2009. godinu. Iz sveta uvezeno robe u vrednosti od 610 miliona dolara, što je za 62 posto više nego u 2009. godini. Suficit od 84,4 miliona dolara koji je ostvaren u 2010. godini u trgovini sa svetom manji je za 27 posto u odnosu na 2009. godinu. Rast izvoza iz užičkog regiona posledica je povećanog plasmana obojene metalurgije (bakar i aluminijum), streljačke municije, kao i poljoprivrednih proizvoda (malina i drugo voće). Glavna izvozna tržišta za užički region u prošloj godini bili su Italija, Nemačka, Slovenija, Ruska Federacija i Crna Gora, dok je najviše robe uvezeno iz Bugarske, Ruske Federacije, Čilea, Nemačke i Italije.
Kompanije iz užičkog regiona prošle godine na inostrano tržiste plasirale su robe u vrednosti od 695 miliona dolara, što je povećanje od 41,5 posto u odnosu na 2009. godinu.
Iz sveta uvezeno robe u vrednosti od 610 miliona dolara, što je za 62 posto više nego u 2009. godini. Suficit od 84,4 miliona dolara koji je ostvaren u 2010. godini u trgovini sa svetom manji je za 27 posto u odnosu na 2009. godinu.
Rast izvoza iz užičkog regiona posledica je povećanog plasmana obojene metalurgije (bakar i aluminijum), streljačke municije, kao i poljoprivrednih proizvoda (malina i drugo voće). Glavna izvozna tržišta za užički region u prošloj godini bili su Italija, Nemačka, Slovenija, Ruska Federacija i Crna Gora, dok je najviše robe uvezeno iz Bugarske, Ruske Federacije, Čilea, Nemačke i Italije.
Najveći suficit je ostvaren u trgovini sa Italijom, Nemačkom, Slovenijom, SAD, Francuskom i Austrijom, dok je deficit ostvaren u trgovini sa Bugarskom, Ruskom Federacijom i Čileom.
Na zemlje EU otpada 69 posto izvoza i 21 posto uvoza. Drugi po značaju spoljnotrgovinski partner užičkom regionu su zemlje bivše Jugoslavije na koje otpada 12 posto izvoza i devet posto uvoza, a zatim slede zemlje CEFTA na koje otpada 8,6 posto izvoza i 53 posto uvoza.