Nešto više od tri mjeseca nakon završetka prvog pilot-programa za digitalne nomade u BiH, koji je organiziran kroz projekt RECOOPER, a koji je sufinansiran sredstvima EU i Vlade SR Njemačke, sudionici programa kroz svoje kanale i dalje promoviraju ljepote i sadržaj Hercegovine.
Turistički operateri
Pet digitalnih nomada iz Sjedinjenih Američkih Država, Ujedinjenog Kraljevstva, Švedske, Poljske i Nizozemske tokom mjesec dana imalo je priliku upoznati Mostar i okolicu kroz sve segmente turističkog, društvenog, rekreativnog i umjetničkog života, saopćeno je iz Tehnološkog parka Intera.
Koristili su usluge 20 turističkih operatera koji su u periodu, koji je prethodio programu, kroz navedeni projekt jačali kapacitete u različitim sferama poslovanja s posebnim naglaskom na prilagodbu usluga potrebama digitalnih nomada.
Da je na njih ovaj program ostavio snažan dojam, govori i činjenica da i tri mjeseca nakon što su napustili BiH, sudionici programa kroz svoje kanale promoviraju ljepote i sadržaje Hercegovine.
Jedan od njih, digitalni nomad porijeklom iz SAD-a s trenutnom adresom u Španiji, Tim Marting dojmove je sažeo u tekstu za blog preduzeća Citizen Remote.
Nakon mjesec proveden u Mostaru, Marting je Hercegovinu smjestio na svoju listu najpoželjnijih lokacija u Evropi ističući pristupačnost cijena, gastronomiju i avanturizam kao neke od najznačajnijih prednosti. Zanesenost kuhinjom i vinom pretočio je u usporedbu s najslavnijim gastronomskim regijama svijeta, a opcije za outdoor aktivnosti entuzijastično predstavio svim ovisnicima o adrenalinu.
Priroda, historija...
Svoj osvrt na boravak u Hercegovini vlastitim blogom dala je i Sanne Wesselman iz Nizozemske koja već godinama živi ovim stilom života u različitim dijelovima svijeta.
I ona je istakla pristupačne cijene preporučujući ovu regiju svima koji su u potrazi za neistraženom destinacijom koja ostavlja bez daha zahvaljujući svojoj prirodi, historiji i predivnim ljudima.