Veliki broj proizvođača planira proizvodnju uređaja koji omogućavaju gledanje trodimenzionalnih slika bez 3D naočara. Ekrani ovih uređaja već projektuju 3D slike, tako da upotreba naočara nije potrebna.Tehnologija koja se koristi u pravljenju panela za ovakve uređaje nije nova, ali je tek sada razvijena, jer je do sada slika mogla da se gleda samo iz jedne tačke. Uređaji spreda imaju providni panel sa sićušnim sočivima koja razdvajaju slike za levo i desno oko, čime se sprečava zamućenje slike pomeranjem iz tačke sa koje se gledala slika.
Veliki broj proizvođača planira proizvodnju uređaja koji omogućavaju gledanje trodimenzionalnih slika bez 3D naočara.
Ekrani ovih uređaja već projektuju 3D slike, tako da upotreba naočara nije potrebna.
Tehnologija koja se koristi u pravljenju panela za ovakve uređaje nije nova, ali je tek sada razvijena, jer je do sada slika mogla da se gleda samo iz jedne tačke.
Uređaji spreda imaju providni panel sa sićušnim sočivima koja razdvajaju slike za levo i desno oko, čime se sprečava zamućenje slike pomeranjem iz tačke sa koje se gledala slika.
Jedna od firmi koja radi na razvoju novih 3D panela je Sunny Ocean Studios iz Singapura, a stereoskopske slike se mogu videti sa 64 pozicije oko ekrana.
Nemački institut Fraunhofer je otišao još dalje. Njegov panel postavljen je ispred ekrana i sadrži uzana cilindrična sočiva koja emitovanu sliku dele na dve i usmeravaju direktno prema svakom oku.