Nakon sve veće potražnje za dizajnerskim torbama, italijanskim odelima i brzim automobilima, skupa francuska i italijanska vina trebala bi postati sledeći obvezni dodatak imućnih kineskih kupaca.U Šangaju, kineskom finansijskom središtu, sve je više vinoteka i trgovina gde se mogu kupiti dobra vina, a mladi bogati Kinezi nakon posla često potroše i do 152 dolara za bocu vina. Kinezi su veliki materijalisti, pa kad jednom kupe najbolje lokalne marke, onda počinju da traže još bolje i skuplje.
Nakon sve veće potražnje za dizajnerskim torbama, italijanskim odelima i brzim automobilima, skupa francuska i italijanska vina trebala bi postati sledeći obvezni dodatak imućnih kineskih kupaca.
U Šangaju, kineskom finansijskom središtu, sve je više vinoteka i trgovina gde se mogu kupiti dobra vina, a mladi bogati Kinezi nakon posla često potroše i do 152 dolara za bocu vina.
Kinezi su veliki materijalisti, pa kad jednom kupe najbolje lokalne marke, onda počinju da tražejoš bolje i skuplje.
Dok Kina razvija domaće vinsko tržište, industrijski stručnjaci kažu da je puno otmenije piti uvozna vina, pa predviđaju da će se njihova potrošnja u idućih pet godina udvostručiti.
Najtraženija su vina s francuskih imanja Chateau Lafite Rothschild, s početnom cenom od 1.000 američkih dolara po boci, te Chateau Latour.